نمایندگان انگلیس از دولت خواستند درباره مشروعیت حملات پهپادی توضیح دهد

به گزارش شبكه اسكای نیوز انگلیس، سیاستمدارانی از احزاب مختلف انگلیس، به دولت هشدار داده اند درباره اتهام وارده به این كشور در خصوص كشتار هدفمند در خارج از مناطق درگیری شفاف سازی كند.
تحقیقات انجام شده از سوی كمیته مشترك حقوق بشر ( JCHR) مجلس انگلیس تایید كرده است كه حمله پهپادی سال گذشته كه به كشته شدن «ریاض خان/ Reyaad Khan» تروریست انگلیسی منجر شد موجه بوده است زیرا بخشی از جنگ كنونی با داعش است.
ریاض خان از شهر «كاردیف» ولز و «روح الامین/Ruhul Amin» از شهر «آبردین» اسكاتلند در حملاتی كه بدون تصویب مجلس عوام انجام شد، كشته شدند و منتقدان چنین حملاتی را «بی سابقه» و «بشدت نگران كننده» توصیف كرده اند.
این كمیته با وجود موافقت با قانونی بودن چنین حملاتی، اعلام كرد كه «دیوید كامرون» نخست وزیر انگلیس ظاهرا معتقد است استفاده از حملات مرگبار در خارج از مناطقی كه جنگی در آنها اعلام نشده است، بخشی از سیاست دولت به منظور جلوگیری از حملات قریب الوقوع تروریست ها علیه انگلیس است.
این كمیته افزود: چنین موضعی «بی تردید» بر اساس وعده به آمریكا درباره استفاده از پایگاه های هوایی انگلیس برای حمله هوایی به پایگاه داعش در لیبی اتخاذ شده است.
خانم «هریت هرمن/ Harriet Harman» رئیس كمیته مشترك حقوق بشر مجلس انگلیس در این زمینه گفت: پیشرفت سریع فناوری از جمله فناوری پهپادها و نیز ظهور گروه های مسلح دولتی همچون داعش كه حملات تروریستی در سطح جهانی را انجام می دهند و برای فعالیت های خود مرزی قائل نیستند، فاصله بین جنگ ها در شكل و شمایل سنتی اش و مقابله با جنایت تروریستی را كمرنگ كرده است.
وی افزود: دولت در رسیدگی به چنین موضوع بسیار مهمی و گرفتن جان یك نفر به منظور حفاظت از جان عده ای بسیار باید كاملا درباره مبنای قانونی اقدام خود شفاف سازی كند، اما دولت انگلیس چنین اقدامی را انجام نداده است.
این نماینده ارشد حزب كارگر انگلیس خاطرنشان كرد كه اظهارات نخست وزیر، نماینده دائم انگلیس در سازمان ملل و وزیر دفاع به دنبال اقدام نظامی با استفاده از پهپادها گمراه كننده و مبهم بوده است.
هرمن افزود: با توجه به این كه جهان مرز مشخصی بین تروریسم و جنگ قائل نیست، به توافق بین المللی جدیدی نیاز هست تا شرایطی كه یك كشور می تواند جان یك نفر را در خارج از منطقه درگیرس بگیرد، تبیین شود.
اروپام**9158**1517

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نمایندگان انگلیس از دولت خواستند درباره مشروعیت حملات پهپادی توضیح دهد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X