رویای پرنده ای كه قرار بود خداحافظی كند

زمانی كه اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو و میدانی ركوردهای ورودی المپیك 2016 ریو را اعلام كرد، ركوردهای ورودی بیشتر مواد فاصله زیادی با ركوردهای ایران داشتند و همین مسئله كار را برای ورزشكاران دو و میدانی ایران دشوار می كرد. اما یكی از ركوردهای ورودی المپیك كه سطحی پایین تر از ركورد ایران داشت، ماده پرش طول بود.
«محمد ارزنده» در سال 2012 ركورد 8 متر و 17 سانتی متر را ثبت كرد و به المپیك لندن رفت. چهار سال از آن زمان گذشت و او باید از ركورد 8 متر و 15 سانتی متر بگذرد تا دوباره المپیكی شود.
وی در رقابت های آغاز فصل 7 متر و 96 سانتی متر پرید و قهرمان شد. آخرین باری كه توانسته بود به چنین ركوردی برسد به سال 2013 باز می گردد كه در رقابت های قهرمانی آسیا توانست 8 متر را رد كند.
ارزنده در باره شرایط این روزهای خود و اهدافش به خبرنگا ایرنا گفت: مدتی دچار آسیب دیدگی شدم، اما اكنون بازگشتم و در اندیشه كسب سهمیه المپیك هستم. تجربه المپیكی شدن دارم. البته فقط به دنبال حضوری دیگر در المپیك نیستم، بلكه می خواهم در ریودوژانیرو خوب مسابقه بدهم.
ركورددار پرش طول ایران درباره موضوع كناره گیری اش از ورزش حرفه ای گفت: در دورانی، افرادی در مجموعه فدراسیون دو و میدانی كارشكنی هایی كردند تا شرایط به گونه ای پیش برود كه خداحافظی كنم، اما دوباره توانستم به آمادگی دست یابم و برگردم.
ارزنده كه چند ماه است زیر نظر «ایگور پاكلین» قرقیز تمرین می كند، گفت: زمانی كه قرار بود پاكلین به ایران بیاید خیلی ها انتقاد می كردند، خوشحالم با ركوردی كه در رقابت های آغاز فصل به دست آوردم، پاسخ انتقادات را دادم
وی افزود: در سال های قبل هر زمان كه با پاكلین تمرین كردم، ركوردهای خوبی به دست آوردم. در سال 2012 توانستم ركورد 8 متر و 17 سانتی متر را ثبت كنم و ركورد ورودی المپیك را به دست بیاورم. در سال بعد هم در رقابت های قهرمانی آسیا بالای 8 متر پریدم. امیدوارم این بار هم حضور پاكلین برایم خوش یمن باشد.
دارنده مدال نقره داخل سالن آسیا گفت: تا حدود 20 روز قبل از آغاز بازی های المپیك 2016 ریو برای كسب سهمیه ورود به المپیك فرصت دارم، اما قول می دهم كه خیلی زودتر و احتمالا تا نیمه خرداد سهمیه المپیك را بگیرم.
ارزنده در پاسخ به این سوال كه اگر المپیكی شدید، انتظار چه نتیجه ای را در ریو گفت: اگر به فینال صعود كنم، موفقم و برای كسب مدال می جنگم. اما اگر به فینال راه پیدا نكنم موفق نبوده ام.
ورزشی 2024**1545

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رویای پرنده ای كه قرار بود خداحافظی كند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X