همگاني كردن آموزش هاي حقوقي ازبرنامه هاي آموزش و پرورش است

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگي ايرنا به نقل از مركزاطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، حجت مصطفي ناصري ‌در پنجاهمين جلسه شوراي هماهنگي امور حقوقي دستگاههاي اجرايي كه در اردوگاه شهيد باهنر تهران برگزار شد ،اظهاركرد: آموزش و پرورش دستگاه گسترده اي به اندازه كل كشور است ،‌بيش از يك ميليون پرسنل و105 مدرسه تك دانش آموز وجود دارد ؛ طبيعي است اين وزارتخانه با فراگيري كه دارد ،داراي كار حقوقي بسيار گسترده است.پوشش حدود 13 ميليون دانش آموز در اين نظام فعاليت دارند كه اهميت و حساسيت آن را مضاعف كرده است.
وي با اشاره به تعداد 290 نفر نماينده مجلس شوراي اسلامي و تعامل آنان با اين وزارتخانه گفت : هر نماينده داراي خواسته هاي متفاوت در حوزه خود است كه بايد به آنها رسيدگي شود .
معاون حقوقي و امور مجلس وزير آموزش وپرورش با اشاره به اينكه همه دستگاه ها از واحد حقوقي برخوردارند اما جايگاه و رسالت آنها موقوف به مأموريت هاي آن دستگاه است تصريح كرد : قانون به منزله چراغ جامعه است و حقوقدانان، اين چراغ را روشن نگه مي دارد. زندگي خوب و حساب شده حتماً‌بايد قانونمند باشد.
ناصري ادامه داد: كارشناسان حقوقي ها بايد تلاش كنند چراغ قانون را در جامعه روشن نگه دارند و مردم هم بايد قانون را رعايت كنند چه بسا يك اظهار نظر و يا مصوبه اي ممكن است در جامعه باعث دگرگوني شود بايد نظرها مثبت باشد و براي مسائل و مشكلات راه حل ايجاد كنيم .
وي با تقديراز دفتر حقوقي آموزش و پرورش و ادارات حقوقي آموزش و پرورش استانها خاطر نشان كرد :در ارزيابي واحد هاي حقوقي دستگاه ها ،واحد حقوقي وزارت آموزش و پرورش در سال 93 به عنوان واحد برتر حقوقي شناخته شد .
فراهنگ **1085**1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همگاني كردن آموزش هاي حقوقي ازبرنامه هاي آموزش و پرورش است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X