شرکت‌های بیمه‌ای ملزم به ایفای تعهدات حداکثر تا دو هفته پس از وقوع حادثه شدند

صحن مجلس براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی شرکت‌های بیمه‌ای ملزم به ایفای تعهدات حداکثر تا دو هفته پس از وقوع حادثه شدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس، در جریان بررسی لایحه تأسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی، مواد 9 و 11 این لایحه را تصویب کردند.

طبق ماده 9 این لایحه، دولت موظف است در حوادث طبیعی فاجعه‌بار با تشخیص شورای عالی بیمه و تأیید هیئت وزیران چنانچه منابع حساب ویژه برای پوشش اتکایی خسارت وارده کافی نباشد، به پیشنهاد شورای عالی بیمه و تصویب هیئت وزیران کسری حساب ویژه را تأمین و پرداخت کند.

همچنین در ماده 11 این لایحه نیز آمده است: آئین‌نامه اجرایی این قانون ظرف مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ آن به پیشنهاد بیمه مرکزی ایران و تأیید شورای عالی بیمه به تصویب هیئت وزیران می‌رسد.

همچنین بهارستان‌نشینان با اکثریت آراء، ماده 7 این لایحه نیز تصویب کردند.

طبق ماده 7 این لایحه، وزارت نیرو و شرکت‌های توزیع برق موظفند حق بیمه پایه موضوع این قانون را به طور جداگانه در قبوض برق ساختمان‌ها درج و به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز کنند و خزانه‌داری موظف به انتقال 100% آن به حساب شرکت سهامی بیمه ایران است.

در ماده 8 این لایحه نیز آمده است: شرکت سهامی بیمه ایران و شرکت‌های بیمه‌ای که اقدام به فروش بیمه‌نامه پایه و تکمیلی حوادث طبیعی می‌کنند، موظفند بلافاصله پس از وقوع حادثه در محل حاضر شوند و حداکثر ظرف 2 هفته از تاریخ وقوع حادثه تعهدات خود را ایفا نمایند. بیمه مرکزی ایران موظف به نظارت دقیق در انجام تعهدات بیمه‌گران براساس مقررات شورای اداری بیمه است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شرکت‌های بیمه‌ای ملزم به ایفای تعهدات حداکثر تا دو هفته پس از وقوع حادثه شدند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X