شرکت‌های بیمه موظف به هزینه بیمه پایه در حساب جداگانه‌ای شدند

صحن مجلس براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی شرکت‌های بیمه موظف به هزینه بیمه پایه در حساب جداگانه‌ای شدند

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس، در جریان بررسی لایحه تأسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی، با مواد 4 و 5 این لایحه موافقت کردند.

براساس ماده 4 این لایحه، شرکت‌های بیمه موظفند درآمد و هزینه بیمه پایه را در حساب جداگانه ثبت، نگهداری و تجمیع نمایند و مازاد درآمد را به عنوان اندوخته به دوره بعد انتقال دهند.

همچنین طبق ماده 5 این لایحه، درصدی از حق بیمه پایه از طریق درج در قبوض برق واحدهای مسکونی از مالکان آنها دریافت می‌شود؛ الباقی حق بیمه پایه توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور از محل اعتبار ماده 10 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب 27/11/1380 و اصلاحات بعدی آن مستقیماً به حساب شرکت بیمه مربوط پرداخت می‌شود.

طبق تبصره ماده 5 لایحه، حق بیمه پایه باید هر سال به صورت پلکانی به گونه‌ای افزایش یابد که ظرف ده سال از آغاز اجرای این قانون سهم مالکان به 100 درصد و سهم سازمان مدیریت و بحران کشور به صفر برسد. در هر حال در نخستین سال اجرای این قانون سهم مالکان از حق بیمه پایه ماهیانه واحدهای موجود در روستاها، شهرهای کوچک با جمعیت زیر 50 هزار نفر و شهرهای بزرگ به ترتیب نباید از 5000 ریال، 7500 ریال و 10000 ریال بیشتر باشد.

همچنین نمایندگان مجلس ماده 6 این لایحه را نیز تصویب کردند.

براساس ماده 6 این لایحه، بیمه مرکزی ایران موظف است حساب وی‍ژه حوادث طبیعی را به منظور پوشش اتکایی بیمه پایه ایجاد کند. دولت موظف است سالانه دوازده درصد (12%) از بودجه سازمان مدیریت بحران کشور را با تخصیص 100 درصد در این حساب تودیع کند. مازاد درآمد بر هزینه هر دوره مالی حساب ویژه حوادث طبیعی سود ویژه سالانه، بیمه مرکزی تلقی نمی‌گردد و مشمول پرداخت مالیات بر درآمد عملکرد نمی‌باشد و به عنوان اندوخته به دور بعد منتقل می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شرکت‌های بیمه موظف به هزینه بیمه پایه در حساب جداگانه‌ای شدند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X