کاخ سفید تکلیف حمله نظامی به سوریه را روشن کرد/ حمله به عراق درس های پر هزینه ای داشت

کاخ سفید تکلیف حمله نظامی به سوریه را روشن کرد/ حمله به عراق درس های پر هزینه ای داشت بین الملل > خاورمیانه - سخنگوی کاخ سفید گفت، امیدواریم تلاش های سیاسی بین المللی در چهارچوب زمانی تعیین شده به انتقال سیاسی در سوریه منجر شود.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از ایرنا ، سخنگوی كاخ سفید گفت، امیدواریم تلاش های سیاسی بین المللی در چهارچوب زمانی تعیین شده به انتقال سیاسی در سوریه منجر شود اما در صورت شكست این تلاش ها كشورش اقدام مستقیمی علیه سوریه نخواهد كرد چرا كه از حمله به عراق درس های پرهزینه ای آموخته است.

جاش ارنست سخنگوی كاخ سفید در كنفرانس مطبوعاتی روزجمعه با تاكید بر اهمیت به نتیجه رسیدن تلاش های سیاسی و تحقق انتقال سیاسی در كشور سوریه گفت، طرفین ذی نفع در این بحران سرمایه گذاری های هنگفتی كرده اند و شكست این تلاش ها به زیان همه خواهد بود.

سخنگوی اوباما با اشاره به این كه ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه به همین دلیل بصراحت قبول كرده است كه از نفوذ خود برای متقاعد كردن اسد به همكاری با این تلاش ها استفاده كند و لذا شكست در این تلاش ها علاوه بر سایر كشور ها برای روسیه نیز عواقب سنگینی را در برخواهد داشت.


وی افزود :من نمی گویم كه این شكست برای آمریكا هزینه ای در بر نخواهد داشت،در واقع همه از شكست این تلاش ها زیان خواهند برد. بنا براین به نفع همه است كه این گفت وگو ها و تلاش های سیاسی به یك نتیجه سازنده منتهی شود.
ارنست با بیان این كه آمریكا آماده است سهم خود را در این رابطه ادا كند،گفت كه كشورش از روسیه هم انتظار دارد نقش خود را در حل این بحران ایفا نماید.


وی در پاسخ به این سوال كه اگر دولت سوریه این انتظار را بر آورده نكند و انتقال سیاسی در زمان تعیین شده صورت نگیرد آیا آمریكا تصمیم به اقدام مسنتقیم در مورد سوریه خواهد گرفت یا نه گفت: رییس جمهوری آمریكا در دیدار با نمایندگان گروه حمایت از سوریه آن ها گفته است كه به نفع آن ها است تا اسد را به پیگیری و به نتیجه رساندن این گفت و گوها متقاعد كنند و آمریكا تا كنون از نفوذ خود برای متقاعد كردن همه گروه ها به پیش گرفتن این مسیراستفاده كرده است.


سخنگوی كاخ سفید با این مقدمه اظهار كرد: اوباما بارها تكرار كرده است كه بحران سوریه راه حل سیاسی ندارد و این باور محور اصلی همه رویكرد های آمریكا در خصوص این بحران بوده و خواهد بود.
ارنست در خصوص احتمال حمله نظامی آمریكا به سوریه بصراحت گفت كه آمریكا از حمله سال 2003 به كشور عراق درس های پر هزنیه ای اموخته است.


وی اضافه كرد:ما باید این درس را گرفته باشیم كه سرنگون كردن یك حكومت چه عواقب طولانی و سنگینی را داشته است و گفت كه كشورش برای عملی كردن چنین تصمیمی ناگزیر از اعزام هزاران و شاید صد ها هزار نیرو و صرف هزینه های هنگفتی خواهد بود كه در نهایت ممكن است تلفات سنگینی را برای نیروهای این كشور در برداشته باشد.
ارنست تصریح كرد كه آمریكا حاضر نیست در حالی كه هیچ راه خروج مشخصی در پیش ندارد با چنین اقدامی تن به چنین هزینه های سنگینی بدهد.


سخنگوی اوباما در نهایت گفت :ما نباید تجربه ای را كه در گذشته نزدیك بدست آورده ایم فراموش كنیم و رییس جمهوری آمریكا این تجربه كشور را فراموش نكرده و به همین دلیل است كه با تمام نیرو سعی در به ثمر رساندن این رویكرد دارد و مصمم است تا این انتقال سیاسی در چهارچوب زمانی مورد توافق صورت بگیرد.

50310

کلید واژه ها: ایالات متحده آمریکا - سوریه -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کاخ سفید تکلیف حمله نظامی به سوریه را روشن کرد/ حمله به عراق درس های پر هزینه ای داشت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X