اعتراض رييس شوراي شهر مشهد به تحديد اختيارات شهرداريها

محسن انتظاري هروي روز سه شنبه در نشست شوراي اسلامي شهر مشهد گفت: اخيرا دولت پيشنهاد واريز جرائم ناشي از احكام مراجع قضايي و اداري به حساب خزانه داري كل را به مجلس ارائه كرده است.
وي ادامه داد: با اين پيشنهاد شهرداريها به جاي استقلال به سمت دولتي شدن سوق داده مي شوند.
رييس شوراي اسلامي شهر مشهد گفت: دولت همزمان با نهم ارديبهشت 'روز شورا' وعده رسيدگي و نهايي شدن لايحه مديريت يكپارچه شهري را داده بود.
وي افزود: ولي با گذشت كمتر از دو هفته از اين وعده لوايحي براي محدود كردن فعاليت شهرداريها به مجلس شوراي اسلامي ارائه شده است.
انتظاري ادامه داد: با تصويب اين لوايح شهرداريها و شوراهاي شهر و روستا به جاي خودكفايي، بي خاصيت مي شوند.
وي گفت: گرچه لايحه مديريت يكپارچه هنوز تصويب و به شهرداريها ابلاغ نشده ولي شهرداري مشهد با هماهنگي دستگاههاي مختلف اجرايي اين مديريت را پياده سازي كرده است.
رييس شوراي اسلامي شهر مشهد افزود: آيا بعد از 37 سال هنوز مراكز استانها به بلوغ نرسيده اند كه اختياراتي كه بايد روز به روز افزايش يابد، در حال كمتر شدن است.
وي ادامه داد: درست است كه شهرداريها و شوراهاي شهر و روستا در كشور با مشكلاتي مواجه هستند ولي براي حل اين مسائل نبايد صورت مساله را پاك كرد.
انتظاري گفت: از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي مي خواهيم در همين فرصت كم باقي مانده سندي را براي تحقق اختيارات شهرداري و شورا تهيه كنند تا آيندگان هم قضاوت مناسبي داشته باشند.
7505/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعتراض رييس شوراي شهر مشهد به تحديد اختيارات شهرداريها» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X