نگرش ها و ديدگاه ها درحوزه صادرات بايد تغيير كند

محمد صمدي روز سه شنبه در گفت و گو با ايرنا ضمن قدرداني از اداره كل امور مالياتي در تعامل با اين اتاق، گفت: با اين وجود گاهي اوقات بدليل عدم اطلاعات كافي برخي نيروهاي امورمالياتي ماليات هاي سنگيني براي صادركنندگان بسته مي شود.
وي با اشاره به معافيت مالياتي صادرات براساس قانون، اظهار كرد: اين مسئله در جلسات متعدد اتاق ايران اعلام شده ولي گاها در استان اجرايي نمي شود.
صمدي افزود: با وجود مشكلاتي كه هم اكنون صادر كنندگان با آن مواجه هستند متاسفانه از ابتداي سال جاري تاكنون صادرات كمتري از استان انجام شده است.
وي خاطرنشان كرد: اگر مي خواهيم صادرات در استان افزايش يابد بايد مشكلات موجود را از پيش پاي صادر كنندگان برداريم و چاره اساسي براي آن بينديشيم.
وي به انعقاد قرارداد توسط تجار افغانستان و تركمنستان با استفاده از كارت صادراتي تجار استان اشاره كرد و گفت: بايد به صادركنندگان استان كمك هاي لازم صورت گيرد و راه حل مناسبي به اين منظور انديشيده شود.
رئيس اتاق بازرگاني خراسان شمالي، بخشش جرائم امور مالياتي براي افرادي كه سهواً اشتباه موردي داشته اند ، جداسازي ماليات عملكردي از ماليات بر ارزش افزوده، برگزاري دوره هاي آموزشي مالياتي براي حسابداران واحدهاي توليدي توسط امور مالياتي استان در محل اتاق بازرگاني و راه اندازي ايجاد دفتر مشاوره مالياتي در سازمان هاي امور مالياتي را خواستار شد.
وي همچنين يكسان سازي نحوه اخذ ماليات از شركت ها و موسسات و افزايش سقف اقساط بلند مدت در ماليات عملكرد واحدهاي توليدي از15 ماه به 24 ماه در استان ها را از ديگر پيشنهادات فعالان اقتصادي خراسان شمالي براي بهبود شرايط فضاي كسب و كار برشمرد.
1744

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نگرش ها و ديدگاه ها درحوزه صادرات بايد تغيير كند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X