كارشناس فرهنگي: دوري از قرآن باعث افراطي گري در جهان شده است

به گزارش روز سه شنبه ايرنا حجت الاسلام والمسلمين مجتبي همداني در اولين نشست كنفرانس بين المللي علوم ديني و مبارزه با افراطي گري در گرگان افزود: اين مهم باعث دوري از وحدت و زمينه ساز تفرقه بين مسلمان شده است و از سوي ديگر به جاي درك قرآن تنها در جهت زيبا خواني و قرائت ساده آن هستيم.
وي اضافه كرد: در مسير وحدت بايد براساس آيه 2 سوره بقره، تقوي اوليه در انسان وجود داشته باشد و انسان آغشته به پليدي، نفسانيات و دنياخواهي نشده باشد و انسان خودش را كامل در اختيار قرآن قرار دهد.
حجت الاسلام همداني ادامه داد: متاسفانه امروز شاهد هستيم، برخي گروه ها و جريان ها براي رسيدن به هدف خود و ضربه زدن به اسلام، آيات قرآن را تفسير به راي مي كنند.
وي گفت: علت اصلي دوري از قرآن، داشتن ذهنيات شخصي و سنت هايي است كه داريم و مي خواهيم قرآن را با آن تطبيق دهيم.
اين كارشناس فرهنگي افزود: در دنياي اسلام و جهان، هر چند اديان مختلف را قبول نداشته باشيم، اما براي مقابله و ايستادگي در برابر مشركين بايد وحدت را تقويت و دنبال كنيم و در عمل بخاطر جزئيات، به اختلافات دامن نزنيم.
وي تصريح كرد: دامن زدن به اختلافات در واقع بازي كردن در زمين دشمن است و دشمن نيز همين را مي خواهد و وظيفه ما است كه به قرآن برگرديم.
به گفته حجت الاسلام همداني آيه اي در قرآن وجود ندارد كه داعش و تكفيري ها براساس آن دست به جنايت مي زنند و آيات قرآن را خود تفسير مي كنند.
وي يادآور شد: آنان كه آيات را تفسير مي كنند، بيشتر به تقويت جايگاه و جناح خود بر مي گردند، اين افراد باعث افراطي گري و اختلاف مي شوند.
به گفته وي بايد در مقابل اين گروه ها و افراد روي پاي خود بايستيم، با هم مهربان باشيم و آنان كه بر مساله وحدت تاكيد دارند، در واقع حرف خدا و قرآن را مي زنند.
اين كارشناس يادآور شد: امروزه در جهان عده اي آمريكا و اسرائيل را ولي خود مي دانند و به همين دليل با مسلمانان مي جنگند.
حجت الاسلام همداني ادامه داد: اسلام ما را به اعتدال و ميانه روي دعوت كرده است، اما ميانه روي به معناي دست برداشتن از اصول نيست، بلكه عمل كردن به گفته هاي قرآن است.
وي تاكيد كرد: نبايد از خدا پيشي گرفت و بايد دنيا را روي محور الهي و قرآن دنبا كنيم تا آخرت تامين شود و اگر افراط و تفريط در كارها باشد، دنياگرا خواهيم شد.
3014/1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «كارشناس فرهنگي: دوري از قرآن باعث افراطي گري در جهان شده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X