استاندار قزوين خواستار نگاه سخاوتمندانه در پرداخت خسارت به كشاورزان شد

به گزارش روابط عمومي استانداري كه روز سه شنبه به ايرنا نمابر شد، در بخشي از نامه فريدون همتي به مديرعامل صندوق بيمه كشاورزي كشور آمده است: همان گونه كه مستحضريد هر ساله بخش قابل توجهي از محصولات كشاورزي در كشور به دليل اتفاقات و حوادث غير مترقبه نظير سرمازدگي، بارش باران، برف و تگرگ، خشكسالي دستخوش خسارت شده و آسيب هاي جبران ناپذيري را به كشاورزان وارد مي نمايد.
وي در ادامه اين نامه آورده است: بخشي از اين حوادث را مي توان با فعاليت هاي مراقبتي كم اثر كرد ولي بخش عمده اي از آنها از حيطه اقدام هاي انساني خارج بوده و محصولات كشاورزي را دچار خسارت و كشاورزان را دچار زيان مي نمايد و اين امر وظيفه خطيري بر دوش مسئولين مي گذارد تا با اقدام به موقع و پرداخت مبالغ مورد نظر، بخشي از خسارات اين قشر زحمتكش را از طريق منابع دولتي تامين نماييم.
همتي در ادامه اين نامه مرقوم كرده است: استان قزوين يكي از استان هايي است كه همه ساله با پديده هايي نظير سرمايه زدگي، طوفان، تگرگ و سيل مواجه است و همين امر اين استان را به يكي از نقاط آسيب پذير كشور تبديل كرده است.
استاندار قزوين در ادامه تاكيد كرده است: فعاليت هاي صندوق بيمه كشاورزي در پرداخت خسارت و اقدام هاي حمايتي از كشاورزان در سال هاي اخير بسيار قابل توجه و شايسته تقدير است ولي شايد بتوان با اندك نگاهي سخاوتمندانه تر در پرداخت خسارات وارده، كمك قابل توجهي به كشاورزان نمود، موضوعي كه بارها در نشست هاي اينجانب با كشاورزان مطرح شده و به كارشناسي هاي صورت گرفته در خصوص برآورد خسارات اعتراض دارند.
وي در پايان اين نامه تصريح كرده است: دستور مساعد جنابعالي در اين خصوص مي تواند راهگشاي پيشرفت اقتصاد ملي و بنيان اصلي آن يعني بخش كشاورزي در فضاي پسا برجام باشد.
3013/ 6128

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار قزوين خواستار نگاه سخاوتمندانه در پرداخت خسارت به كشاورزان شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X