موتورهای جستجوگراینترنتی -آکا

آموزش کامپیوتر و اینترنت ، دیجی آکاسایر ترفندها آکاایران:  

 موتورهای جستجوگراینترنتیبه گزارش آکاایران: موتور جستجو یا جویشگریا جستجوگر به طور عمومی به برنامه ای گفته می شود که کلمات کلیدی را در یک سند یا بانک اطلاعاتی جستجو می کند...


موتور جستجو یا جویشگریا جستجوگر به طور عمومی به برنامه ای گفته می شود که کلمات کلیدی را در یک سند یا بانک اطلاعاتی جستجو می کند. در اینترنت به برنامه ای گفته می شود که کلمات کلیدی موجود در فایل ها و سندهای وب جهانی، گروه های خبری، منوهای گوفر و آرشیوهای FTP را جستجو می کند.

,موتورهای جستجوگراینترنتی, سایت ,iran ,[categoriy]

موتورهای جستجوگراینترنتی

موتورهای جستجوگراینترنتی -آکاموتورهای جستجوگراینترنتی, سایت ,iran , ایرنا، ایران، خبرگزاری, خبرجنوب,روزنامه,حوادث ,شیراز اخبار ,شیراز ,امروز, فال هفته,خبرورزشی ,خبرکشورهای,عربی ,عربی کشور,حال ,اخبار ,حوادث ,خبر ,حادثه, khabar ,shiraz ,shiraz ,shiraz news, news, fars news, khabar e jonoob, irna, islamic republic news agency, khabar e varzeshi,khabar e arabi,international khabar,webdesign, nachricht, Nachricht, iranian nachricht,shiraz,khabar,dubai,emirates,news,

آکاایران: موتورهای جستجوگراینترنتی


امیرمسعود امیرمظاهری در وبلاگ"جامعه شناسی ارتباطات" به نشانی http://pr-so.blogfa.com آورده است: برخی از موتورهای جستجو برای تنها یک وب گاه(پایگاه وب) اینترنت به کار برده می شوند و در اصل موتور جستجویی اختصاصی آن وب گاه هستند و تنها محتویات همان وب گاه را جستجو می کنند.
برخی دیگر نیز ممکن است با استفاده از SPIDERها محتویات وب گاههای زیادی را پیمایش کرده و چکیده ای از آن را در یک پایگاه اطلاعاتی به شکل شاخص گذاری شده نگهداری می کنند. کاربران سپس می توانند با جستجو کردن در این پایگاه داده به پایگاه وبی که اطلاعات موردنظر آن ها را در خود دارد پی ببرند.
موتورهای جستجو به دو دسته کلی تقسیم می شوند. موتورهای جستجوی پیمایشی (خودکار) و فهرست های تکمیل دستی (غیر خودکار). هر کدام از آن ها برای تکمیل فهرست خود از روش های متفاوتی استفاده می کنند. البته لازم به ذکر است که گونه ای جدید از موتورهای جستجوگر تحت عنوان "ابر جستجوگر" (Meta Search Engines) نیز وجود دارد.
این گونه جدید از موتورهای جستجوگر که قدمت چندانی نیز ندارند، به صورت همزمان از چندین موتورجستجوگر برای کاوش در شبکه برای کلید واژه مورد نظر استفاده می کنند. بدین معنی که این موتور عبارت مورد نظر شما را در چندین موتورجستجوگر جستجو کرده و نتایج آن ها را با هم ترکیب کرده و یک نتیجه کلی به شما ارائه می دهد.
به عنوان مثال موتورجستجوگر داگ پایل از نتایج حاصل از موتورهای Google - Yahoo - MSN و ASK استفاده کرده و نتیجه حاصله را به شما ارائه می دهد.لازم به ذکر است که روش و یا راهکار مشخص و یکسانی برای ترکیب نتایج حاصله از موتورهای پایه - موتورهایی که به عنوان موتور جستجوگر استفاده می شوند مانند Yahoo که یک موتور پایه برای dogpile می باشد - وجود ندارد.

سایر ترفندها - خبر : ایسنا - http://isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1073181[ منبع این خبر سایت آکاایران-تکنولوژی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «موتورهای جستجوگراینترنتی -آکا» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایران-تکنولوژی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X