شرط وزارت راه و شهرسازی برای ورود قرارگاه خاتم به آزادراه شمال

شرط وزارت راه و شهرسازی برای ورود قرارگاه خاتم به آزادراه شمال اقتصاد > صنعت - ایلنا نوشت: شرط وزارت راه و شهرسازی برای ورود شرکت‌های پیمانکاری ازجمله قرارگاه خاتم به این پروژه، تامین مالی حداقل 60 درصدی هزینه ساخت است.

علی نورزاد، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل گفت: از تمام ظرفیت مشاوران، پیمانکاران و سرمایه گذاران داخلی برای ساخت این آزادراه استفاده می کنیم. به طور قطع شرکت ها و سرمایه گذاران داخلی در اولویت قرار دارند.

وی با بیان اینکه آزادره تهران- شمال یکی از پروژه هایی که سیاست های اقتصاد مقاومتی در آن اجرایی و عملیاتی شده است، اظهار داشت: اولویت دولت استفاده از توان داخل است و در دولت تدبیر پیمانکاران داخلی وارد پروژه آزادراه تهران- شمال شدند و در حال حاضر در این پروژه 7 پیمانکار داخلی مشغول به کار هستند و بخشی از اقدامات مطالعاتی در این پروژه را هم مشاوران داخلی انجام می دهند.

معاون وزیر راه وشهرسازی با تاکید براینکه مشکل ما در ساخت و تکمیل پروژه آزادراه تهران- شمال تامین اعتبارات است، ادامه داد: در شرکت های داخلی پتانسیل های فنی و مهندسی برای ساخت آزادراه شمال وجود دارد و در این زمینه هیچ مشکلی نداریم و به همین دلیل هم در دو سال گذشته 7 پیمانکار و دو مشاور داخلی به پروژه اضافه شدند اما در حال حاضر مهم ترین مانع تکمیل این پروژه منابع مالی و اعتبارات است.

وی افزود: استفاده از این تعداد شرکت داخلی در پروژه های عمرانی سابقه نداشت و دولت با اعتماد به توان داخل از این پتانسیل فنی و مهندسی در آزادراه تهران- شمال استفاده می کند.

نورزاد گفت: بریا رفع مشکل تامین اعتبارات در بخش آزادراهی سیاست وزارت راه و شهرسازی این است که شرکت هایی وارد سرمایه گذاری شوند که حداقل 60 درصد از هزینه ساخت پروژه را بتوانند تامین کنند.

نورزاد با تاکید بر اینکه از ورود پیمانکاران و مشاوران داخلی به این پروژه استقبال می کنیم، گفت: هر شرکت داخلی را که توان تامین مالی حداقل 60 درصدی پروژه های آزادراهی از جمله آزادراه تهران- شمال را داشته باشد، در اولویت قرار می دهیم.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل تاکید کرد: قرارگاه خاتم الانبیا هم در صورت تامین مالی حداقل 60 درصدی هزینه ساخت آزادراه تهران- شمال می تواند وارد این پروژه شود.

چند روز گذشته قرارگاه خاتم الانبیا برای ساخت آزادراه تهران- شمال با تامین مالی 40 درصدی اعلام آمادگی کرده بود. در حالی که فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء گفته است که مصوبه دولت قبل درباره حضور قرارگاه خاتم‌الانبیاء در آزادراه تهران - شمال‌ هنوز مانده است، این مصوبه و مجوز انعقاد قرارداد واگذاری قطعه دو و سه این پروژه به قرارگاه سازندگی قرارگاه خاتم الانبیا با دستور علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی به دلیل عدم مراعات قانون برگزاری مناقصات در دولت قبل لغو شد.
22539

کلید واژه ها: وزارت راه و شهرسازی -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شرط وزارت راه و شهرسازی برای ورود قرارگاه خاتم به آزادراه شمال» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X