همه دستگاه ها باید در امر مبارزه بامواد مخدر به وظایفشان عمل کنند

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا جزیینی در اختتامیه چهارمین چشنواره اعتباد و رسانه گفت: مقام رهبری در سال ۸۵ هم ۱۱ سیاست را مد نظر داشتند که مهمترین محور در امر مبارزه با مواد مخدر بحث پیشگیرانه در این بحث است.

وی به همکاری بخش ها و سازمان های مختلف در امر مبارزه با مواد مخدر اشاره کر و گفت: نقش هنر و هنرمندان از مهمترین بخش ها در امر پیشگیری از اعتیاد است.

جزینی گفت: با استفاده از هنر و نفوذ اجتماعی آن می شود به جد در امر پیشگیری از اعتیاد کمک کرد.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در ادامه گفت: قاچاقچیان سه میلیارد دلار از ایران سود می برند. مواد صنعتی جای مواد سنتی را گرفته اند. ساخت و تولید مواد صنعتی در گوشه آشپزخانه میسر است و امسال تا کنون بیش از ۷۰ تن مواد مخدر کشف شده است نزدیک به دو تن مواد شیشه و صنعتی کشف شده است.

جزینی گفت: مبحث پیشگیرانه مبحث عظیمی ایت سه درصد جامعه ما از ۱۵ تا ۶۷ سال تحت پوشش پیشگیری از اعتیاد هستند.

برای خنثی سازی باورهای غلط باید کار کنیم چرا زنان آرایشگاه ها را با داروخانه اشتباه بگیرند و با گرفتن داروهای لاغری آمفتامین برای لاغری اقدام کنند. سال گذشته بیشترین آمار مرگ و میر بعد از تلفات راهنمایی و رانندگی استفاده کنندگان از مواد روان گردان و مواد مخدر بودند تا جایی که هر ۸ ساعت یک نفر به دلیل سوء مصرف مواد جان خود را از دست داده است و آمار از مرگ ۳ هزار نفر در طول سال گذشته خبر می دهد.

جزینی در ادامه گفت: در حال حاضر در مراکز استان ها برنامه های گفتگو محور برای آشنایی مردم با عوارض مواد مخدر داریم و مردم نیاز به آگاه سازی دارند.

وی در ادامه تصریح کرد: باید رسانه ها و رسانه ملی به طور ویژه نقش آگاه سازی بیشتری داشته باشد باید جریان سازی کنیم. حساس کردن خانواده ها در امر مبارزه و پیشگیری بسیار مهم است در حوزه آموزش و پرورش که اعلام می کنیم یک درصد دانش آموزان مصرف کننده اند باید متوجه مصرف و علایم مصرف آن باشند.

جزیینی گفت: ۷۲ درصد دانشجویان اعلام کرده اند دانشگاه ها نتوانسته اند اوقات فراغت ما را پر کنند. جوانان ما نیروی تولیدی هستند در حوزه کارگری ما مصرف کننده هستند ۲۱ درصد مراکز کارگری ما مصرف کننده هستند که به نظام تولید ضربه جدی وارد می کند.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همه دستگاه ها باید در امر مبارزه بامواد مخدر به وظایفشان عمل کنند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X