انتقاد چمران از تاخیر اعضای شورا

رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به حضور چهار نفر از اعضای این شورا در نخستین ساعت آغاز جلسه علنی، گفت: اگر شهر تهران مشکلات زیادی دارد باید اعضا وقت بیشتری بگذارند نه اینکه هر موقع می‌خواهند در شورا حاضر شوند.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در در دویست‌و پنجاه‌وهشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، شورایاران منطقه 16 گزارشی از وضعیت و مشکلات منطقه خود ارایه کردند.

پس از این گزارش الهه راستگو در تذکری گفت: شورایاران منطقه 16 از فعال‌ترین مسوولیت‌پذیرترین و کارآمدترین شورایاران مناطق هستند که این فعالیت و پیگیری آنها قابل تقدیر است.

کارخانه چیت‌سازی سال‌هاست تعطیل و رها شدهوی به معضل دکل برق فشار قوی بعثت در منطقه 16 اشاره کرد و افزود: این دکل‌ها ضمن اینکه جلوی توسعه فضای سبز را گرفته‌اند باعث خطر بروز بیماری‌ها در شهروندان این منطقه شده است. کارخانه چیت‌سازی سال‌هاست که در این منطقه تعطیل شده اما بدون برنامه‌ریزی رها شده است. قطعا با برنامه‌ریزی مناسب می‌توان از این فضا برای افزایش سرانه‌های عمومی منطقه استفاده کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران به محل استقرار اتوبوس‌های شرکت واحد در یاخچی‌آباد نیز اشاره کرد و ادامه داد: این محل علاوه بر ایجاد آلودگی هوا از ساعت 5:30 صبح تا 23 مردم منطقه با آلودگی صوتی درگیر کرده است.

راستگو به موضوع عدالت اجتماعی در سطح مناطق شهر تهران اشاره کرد و افزود: مساله اصلی عدالت در شهر است. همه اعضای شورای شهر تهران در مقابل مردم مسوول هستند، باید مردم جنوب شهر نیز از امکانات برخوردار باشند و عدالت در مورد آنها رعایت شود. بی‌تردید امروز منطقه 16 نیاز به توجه بیشتری دارد.

به گزارش ایسنا، در ادامه جلسه، احمد دنیامالی رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران نیز درخصوص ارائه مشکلات منطقه 16 توسط شورایاران گفت: مشکل اصلی از داخل شوراست و باید در همین جا حل شود. تا زمانی که در مورد زندگی شهری شاخص‌های معینی تبیین نشود، این مشکلات ادامه خواهد داشت.

وی افزود: همه شهرداران در مناطق 22 گانه شهر تهران به صورت کمی کار می‌کنند و بر همین اساس نیز به هر منطقه بودجه‌ای اختصاص داده می‌شود.

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: باید فرمت ارائه گزارش توسط شورایاران یکسان شود و شورایاران سایر مناطق نیز ضمن رعایت این فرمت گزارش خود را ارائه کنند.

دنیامالی ادامه داد: در شاخص‌های شهری تفاوت‌هایی از جمله جمعیت، آموزش، ورزش، اقتصاد و سطح سلامت در هر منطقه باید مدنظر قرار گیرد. باید این نسبت‌ها توسط شورایاران استخراج شود تا وزن هر منطقه به صورت کامل مشخص شود. قطعا این موضوع کمک خواهد کرد که در برنامه‌ریزی‌های هر منطقه بهترین عملکرد را داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، پس از تذکرات ارائه شده، مهدی چمران رییس شورای شهر اسلامی تهران در تصریح معضل دکل‌های برق موجود در منطقه 16 گفت: دکل‌های برق معضلی است که در اکثر مناطق تهران وجود دارد و یک مشکل عمومی محسوب می‌شود چراکه در بسیاری از مناطق تهران در نزدیکی این دکل‌ها ساختمان ساخته شده و یا زیر آنها فضای سبز ایجاد شده است. برق تهران نیز بارها اعلام کرده است درخصوص انتقال این دکل‌ها به فضای زیر سطح بودجه لازم را ندارد.

به گزارش ایسنا، در ادامه پرویز سروری رییس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری نسبت به ارائه مشکلات منطقه 16 گفت: باید نسبت به کمبود سرانه‌های خدماتی منطقه 16 برنامه‌ریزی مناسبی انجام شود. در کل این منطقه حتی یک پردیس سینمایی وجود ندارد.

وی افزود: امروز توقفگاه اتوبوسرانی شرکت واحد به معضل جدی شهروندان منطقه تبدیل شده است. معضلات منطقه در حالی مردم منطقه را آزار می‌دهد که منطقه 16 از کمبود فضای سبز نیز رنج می‌برد. بی‌تردید با تعیین تکلیف توقف‌گاه شرکت اتوبوسرانی کارخانه روغن‌نباتی قو و... می‌توان زمینه لازم برای جبران سرانه‌های خدماتی را فراهم کرد.

رییس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: باید جهت تقویت ناجا برای تامین امنیت مناطق شهر تهران اقدامی جدی انجام دهیم. اقدام بسیار خوبی توسط نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در شهر تهران انجام شده اما نیازمند اقدامات موثر برای تقویت ناجا هستیم. در منطقه 11 اقدام خوبی با اجرای طرح پلیس افتخاری صورت گرفته است که می‌تواند در سایر مناطق نیز اجرایی شود.

به گزارش ایسنا، در ادامه این جلسه، مرتضی طلایی عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران درخصوص مشکلات منطقه 16 گفت: شورا باید درخصوص معضلات منطقه 16 که در گزارش شورایاران ارائه شده است، تصمیم‌گیری لازم را انجام دهد. بی‌تردید روسای کمیسیون‌های شورا در زمان تصویب بودجه و برنامه‌ها باید مسائل مناطق مختلف را مدنظر قرار دهند.

وی تاکید کرد: بخشی از وظایف باید توسط شهرداری تهران با ارائه لایحه به شورا انجام شود. شهرداری تهران باید برای انتقال صنایع آلاینده از مناطق 22 گانه شهر تهران با جدیت بایستد تا این مساله حل شود.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: می‌توان مشکلات منطقه را پس از جمع‌بندی در لایحه‌ای ضمن برآورد بودجه در قالب متمم در شورا مورد بررسی قرار داد. باید حساسیت ایجاد شده توسط شورا درخصوص ارائه گزارش مناطق توسط شورایاران اثربخش باشد و در حد گفت‌وگو باقی نمایند.

به گزارش ایسنا، پس از تذکر طلایی، بار دیگر مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: نمی‌توان پس از ارائه گزارش شورایاران هر منطقه اعضای شورای شهر تهران احساسی شوند و متممی به بودجه اضافه شود. قطعا این امر عملی نیست. باید در زمان تنظیم بودجه از شهرداران مناطق دعوت شود تا با حضور در شورا بودجه ضمن مدنظر قرار گرفتن مشکلات آنها نهایی شود. باید حل مشکلات تلاش کنیم و تامین بودجه آنها را در اولویت قرار دهیم.

وی در ادامه نسبت به تاخیر اعضا در دویست‌وپنجاه‌وهشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران انتقاد کرد و افزود: اگر مشکلات شهر تهران زیاد است باید دوستان وقت بگذارند نه اینکه هر موقع که می‌خواهند در صحن شورا حاضر شوند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با لحن مزاح گفت: قطعا برای دوستانی که دیر به صحن شورا می‌آیند، از حق الجلسه بسیار کلان آنها کاسته خواهد شد و حق‌الجلسه آنها به منطقه 16 داده می‌شود تا مشکلات‌شان حل شود. امروز صبح ساعت 8 تنها چهار نفر از اعضای شورا در صحن حضور داشتند.

به گزارش ایسنا، پس از ارائه این سخنان توسط مهدی چمران، اعضای شورایاران حاضر در صحن شورا نسبت به این سخنان اعتراض کردند.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتقاد چمران از تاخیر اعضای شورا» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X