هنر امروز از محتوای الهی خودش دور شده است

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمود محمدی عراقی پیش از ظهر امروز سه شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتب و نرم افزار قرآنی کرمانشاه در جمع خبرنگاران یکی از ابعاد مهم قرآن را اعجاز آن دانست که یکی از ابعاد هنری آن نیز محسوب می شود.

وی با بیان اینکه یک بعد اعجاز قرآن را که بعد هنری است، هنرمندان می فهمند، گفت: با توجه به این بعد هنری قرآن، من علاقه مندم در نمایشگاه هایی که این بعد هنری قرآن از آن الهام می گیرد حضور پیدا کنم.

محمدی عراقی با ابراز خرسندی از نمایش آثار هنرمندان برگزیده استان کرمانشاه در نمایشگاه فوق افزود: از قدیم هم می دانستم که هنرمندان متعهد این استان، نسبت به هنر دینی و آیینی سابقه بسیار خوبی دارند و چه بسا در برخی از رشته ها، هنرمندان استان حرف اول را در سطوح کشوری می زنند.

نماینده منتخب مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری همچنین با ابراز خرسندی از نمایش آثار خوشنویسی در این نمایشگاه، آن را یادآور هنرمند فرهیخته جهان اسلام، آیت الله نجومی دانست.

محمدی عراقی با بیان اینکه آیت الله نجومی حق بزرگی بر گردن هنر دینی استان کرمانشاه دارند، افزود: آثار هنرمندان استان گنجینه بزرگی است که در اختیار ما قرار دارد.

وی اشاره ای نیز به نمایش آثاری در حوزه عفاف و حجاب داشت و آن را یک نمایشگاه تاریخی دانست و گفت: نمایشگاه تاریخی حجاب نیز، آن نجابت و حیا و آن شکوه تاریخی آن را در دوره های مختلف به تصویر کشیده است که جای تقدیر و تشکر دارد و امیدوارم همه اقشار مردم، خصوصا دانش آموزان، دانشجویان و هنرمندان از این نمایشگاه بازدید کنند و از آثار هنری در این زمینه الهام بگیرند.

محمدی عراقی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر، استفاده از ابزار هنر را برای تفهیم معارف قرآنی ابزار اثر گذاری دانست و در قیاس آن با سایر ابزارها در این زمینه، چون سخنرانی و ... گفت.

وی با بیان اینکه بدون شک تاثیر هنر در روح انسان با چیزهای دیگرقابل مقایسه نیست، افزود: یکی از ابعاد اعجاز قرآن بعد هنری آن است و کتاب ها و آثار زیادی هم در رابطه با ان نوشته شده است.

نماینده منتخب مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در باب اثرگذاری، حتی یک سخنرانی هم زمانی اثر گذار است که از آیه های هنری در آن استفاده شود.

محمدی عراقی با طرح این سوال که "ادبیات ما چرا تاثیرگذار است؟" گفت بعد هنری ادبیات است که آن را تاثیرگذار کرده و مردم ایران هم به هنر و هنر دینی شناخته می شوند.

نماینده منتخب مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری برجستگی هنرمندان ایرانی در سطح جهانی را به خاطر بهره گیری و الهام آنها از قرآن و عرفان اسلامی دانست.

محمدی عراقی خاطر نشان کرد: در عصر کنونی که مقداری هنر، از محتوای دینی و الهی خودش تهی شده است، اما باز هم هنرمندان ایرانی و مسلمان می توانند پرچم هنر دینی را در دنیا بالا نگه دارند و هنر را به سرچشمه واقعی حودش برگردانند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هنر امروز از محتوای الهی خودش دور شده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X