بدهی بیمه‌ای واحدهای صنعتی قم تقسیط شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم، امیر طیبی نژاد در دومین دیدار خود در سال جاری با مدیرکل تأمین اجتماعی قم طی سخنانی اظهار داشت: در سالی که توسط رهبر معظم انقلاب به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل اعلام شده لازم است دستگاه‌ها و مراکز خدمت رسان نگاهی حمایتی و مقاومتی به موضوع صنعت، تولید و شهرک‌های صنعتی داشته باشند.

وی در این دیدار با اشاره به ضرورت اجرای برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در راستای ایجاد فرصت‌های شغلی و توسعه تولید و کار خاطرنشان ساخت: یکی از برنامه‌های کوتاه مدت که در دستور کار این شرکت نیز قرار گرفته است فعال سازی واحدهای راکد و نیمه فعال است که با ظرفیت کمی در حال تولید هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم با بیان اینکه یکی از واحدهای صنعتی تعطیل طی چند سال اخیر در سال جدید با حمایت و تلاش‌های شرکت شهرک‌ها مجدداً فعال شد، گفت: خوشبختانه در حال حاضر در این واحد صنعتی ده نفر به صورت مستقیم مشغول کار شدند که امیدواریم با حمایت‌های بیشتر تعداد نیروی شاغل این واحد صنعتی افزایش یابد.

وی در این رابطه تصریح کرد: راه اندازی واحدهای صنعتی راکد و نیمه فعال کاری دور از دسترس نیست ولی تداوم فعالیت آن‌ها مستلزم همکاری بیش از پیش سازمان‌ها و دستگاه‌های حمایتی و خدماتی است.

طیبی نژاد نقش اداره کل تأمین اجتماعی را در این میان مهم و تأثیرگذار دانست و بیان داشت: واحد صنعتی که تعطیل شده و مجدداً فعال می‌شود قطعاً بدهی‌هایی به بانک‌ها، بیمه و سایر دستگا ها دارد که لازم است با توجه به سال اقتصاد مقاومتی، اقدام وعمل، نگاه دستگاه‌ها به این واحدها بیشتر و فوق العاده تر از خدمات جاری فعلی باشد.

وی تقسیط بلند مدت بدهی‌های واحدهای تولیدی و صنعتی توسط اداره کل تأمین اجتماعی و سایر دستگاه‌ها را خواستار شد و افزود: در حال حاضر مساعدت‌هایی از سوی دستگاه‌ها به واحدهای تولیدی و صنعتی صورت می‌گیرد ولی این موارد کافی به نظر نمی‌رسد که اگر این گونه بود امروز شاهد تعطیلی واحدهای صنعتی و تولیدی نبودیم و ما معتقدیم هیچ واحد صنعتی نباید بدلیل بدهی دچار مشکل ادامه فعالیت شود.

در ادامه این دیدار سید مجتبی موسوی مدیرکل تأمین اجتماعی قم نیز با ارائه گزارشی آخرین اقدامات این اداره کل در حمایت و ارائه خدمات به واحدهای صنعتی را بیان و اظهارداشت: بدنبال این هستیم تا با اخذ موافقت سازمان تأمین اجتماعی اقساط بدهی واحدهای صنعتی و تولیدی را به مقدار قابل توجهی افزایش دهیم.

گفتنی است در ادامه این دیدار معاونین و مدیران دو مجموعه شرکت شهرک‌های صنعتی قم و اداره کل تأمین اجتماعی استان به صورت کارگاهی مشکلات و راهکارهای عملی در بخش حمایت از واحدهای صنعتی را مورد بررسی قرار دادند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بدهی بیمه‌ای واحدهای صنعتی قم تقسیط شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X