حرکتی نو برای زدودن فقر/جايى كه يادآور روزهاى اشك و لبخند بود

به گزارش خبرگزاری مهر،مدتى نگذشت كه از گلزار شهدا همراه با خيرين عزيز و كادر عملياتى وارثين به سمت يكى از مناطق محروم اطراف تهران حركت كرديم و بعد از طى مسافتى نسبتأ كوتاه حدود پانزده دقيقه بعد به منطقه  "محمودآباد" رسيديم، هرچند به ظاهر خبرى از آبادى در آنجا نبود.

تيم هاى شناسايى از پيش خانه هايى را رصد كرده بودند و خيرين همراه با اعضاى مجموعه ى وارثين يكى پس از ديگرى زنگ خانه ها به صدا درمى آوردندو با محبتى سرشار از حيا در سفره هاى ولى نعمتانى كه لباس فقر به تن داشتند، خود را شريك مى كردند و به اطعام مي پرداختند.

ساكنان محله محمودآباد به نوع غذا و ابعاد ظروف آن توجهى نداشتند بلكه دلگرمى شان دستان پر مهر مردمى بود كه رنج تنگدستى آن ها را با تمام وجود لمس مي كرد.

حركتى كه با عنوان زيباى "بگو يا على" از روز ولادت حضرت علی(ع) آغاز شده است و تا روز شهادت آن امام همام ادامه خواهد داشت، سرآغاز حركتى نو جهت زدودن عنصر فقر از مردم به دست خود مردم است.

همچنين شايان توجه است كه عزيزان فعال در مجموعه ى وارثين بر آن شده اند تا به جامع خاطرنشان سازند كه ارزش اطعامو انفاق به با معيار قلت و كثرت سنجيده نمى شود بلكه مهم همان عنصر توجه به طبقه ى فرودست جامعه است ولو با توشه اى اندك و توان مالى پايين.

لازم به ذكر است كه اميد است اين امر پسنديده در ساير شهرهاى ميهن اسلامى مان نيز با حسن توجه مردم عزيز مورد اقبال واقع شود و اين موج مثبت در اقصى نقاط كشور اسلامى ايران فراگير شود.

هرخانواده مي تواند با طبخ غذايى ساده در آشپزخانه كوچك يا بزرگ منزل خود زمينه دلگرمى همنوعان فقرچشيده را فراهم سازد و در راستاى فرهنگ سازى اين امر خير بكوشد.

همچنين مي توان از مساجدجامع شهرها و يا گلزار شهداى هر شهر به منظور گردهمایى استفاده شود تا با ايجاد موعدى هفتگى براى گسترش اين كار پسنديده بسترسازى كرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حرکتی نو برای زدودن فقر/جايى كه يادآور روزهاى اشك و لبخند بود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X