توسعه بخش فضا نیازمند همکاری بخش خصوصی است

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری در حاشیه نشست تخصصی مدیران ارشد سازمان فضایی ایران که پیش از ظهر امروز در مرکز فضایی ماهدشت کرج برگزار شد، اظهار کرد: اتفاقاتی که در مرکز فضایی ماهدشت کرج رخ می دهد، اتفاقات مهمی برای کشور محسوب می شود.

وی با اشاره به سابقه دیرینه این مرکز در کشور گفت: پروژه های مفصلی برای اجرا در حوزه فضایی پیش بینی می شود و به تازگی معاونت علمی ریاست جمهوری در این پروژه ها وارد عمل شده اند.

ستاری با اشاره به اینکه امید است بتوان همکاری و هماهنگی لازم برای اجرای پروژه ها در این بخش را ایجاد کرد، گفت: تلاش سازمان فضایی و مسئولان مربوطه این بخش قابل ستایش است و امیدواریم شاهد اتفاقات خوبی در آینده نه چندان دور در این حوزه باشیم.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه با اشاره به اینکه خیلی به توسعه فیزیکی نمی اندیشیم، بیان کرد: برای اینکه بتوان بخش فضا را توسعه داد، باید فرهنگ جدیدی را جایگزین کرد، این توسعه بدون همکاری بخش خصوصی قابل انجام نیست.

وی گفت: تجاری سازی حوزه فضا یکی از مباحث مهمی است که باید مورد توجه قرار گرفته تا مردم و سازمان های مربوطه بتوانند از این فضا استفاده لازم را ببرند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه بسیاری از مواردی که در گذشته به راحتی رسانه ای می شد، در حال حاضر صورت نمی پذیرد، بیان کرد: دلیلی ندارد برخی دستاوردهای جدی در حوزه مرز دانش را عمومی کنیم.

وی با بیان اینکه توانمندی های کشور بسیار فراتر از آن چیزی است که نشان داده می شود، گفت: توسعه بدون مشارکت شرکت های دانش بنیان قابل انجام نیست.

ستاری افزود: سه پروژه جدید دانشگاهی در بخش ماهواره های جدید و با همکاری ۵ دانشگاه مطرح کشور در سال جاری انجام می شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توسعه بخش فضا نیازمند همکاری بخش خصوصی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X