شاهکار ارتش و سپاه در جنوب حلب

دلاوری های نیروهای ویژه ارتش در شهرک زیتان و سپاه قدس در شهرک الحاضر در مقابل هجوم هزاران نفر از عناصر تروریستی قابل توصیف نیست و در آینده این جانفشانی ها باید برای مردم روایت شود . بخش سیاست تبیان شاهکار ارتش و سپاه در جنوب حلب

عناصر تروریستی جبهه النصره از یک ماه قبل با نقض آتش بس در حومه جنوبی و غربی استان حلب، شهرک های العیس، برمه، خان طومان، زیتان، الحاضر و خالدیه را مورد هجوم قرار دادند . یک منبع میدانی در حلب گفت: حملات تروریست ها با پشتیبانی اطلاعاتی محور غربی-عربی صورت گرفت.
وی گفت: تعداد نیروهای تروریستی حاضر در این جبهه، میزان آمادگی آنان و انتقال تجهیزات و تسلیحات فراوان همه نشان داد این حملات با برنامه ریزی قبلی انجام شد. عناصر تروریستی در مرحله نخست حملات، با وجود تلفات فراوان و انفجار انتحاری های متعدد فقط توانستند بر شهرک العیس و ارتفاع آن مسلط شوند.
این منبع با بیان این که تعداد تروریست ها در این عملیات بیشتر از هشت هزار نفر بود، گفت: این تروریست ها از مرزهای ترکیه و از طریق استان ادلب به سمت حومه جنوبی حلب هجوم آوردند و پاتک های ارتش سوریه برای بازپس گیری شهرک العیس موفق نبود.

فداکاری کلاه سبزهای ارتش و نیروهای سپاه قدس

عناصر تروریستی در دور دوم عملیات علاوه بر افزایش نیروها با پشتیبانی آتش سنگین توپخانه و حملات بی سابقه موشکی دوباره به مواضع نیروهای سوری و رزمندگان مقاومت حمله کردند که با هوشیاری نیروها دفع شد

عناصر تروریستی در دور دوم عملیات علاوه بر افزایش نیروها با پشتیبانی آتش سنگین توپخانه و حملات بی سابقه موشکی دوباره به مواضع نیروهای سوری و رزمندگان مقاومت حمله کردند که با هوشیاری نیروها دفع شد.
ناگفته نماند، اقدامات موثر و فداکاری های مستشاران نظامی ایران، از جمله سپاه قدس و ارتش جمهوری اسلامی ایران و فرماندهان حزب الله در حومه جنوبی استان حلب، نقشی ویژه در خنثی کردن تمامی نقشه های تروریست ها ایفا کرد و تروریست ها با متحمل شدن تلفات سنگین مجبور به عقب نشینی شدند.
یک منبع میدانی دیگر گفت که تعداد نیروهای سوری و مقاومت در مقابل تعداد تروریست ها خیلی کم و قابل قیاس نبود. او گفت که «دلاوری های نیروهای ویژه ارتش در شهرک زیتان و سپاه قدس در شهرک الحاضر در مقابل هجوم هزاران نفر از عناصر تروریستی قابل توصیف نیست و در آینده این جانفشانی ها باید برای مردم روایت شود ».
بنا بر این گزارش، متأسفانه تعدادی از نیروهای فداکار سپاه قدس و ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در حین عملیات مستشاری به شهادت رسیدند.


منبع : خبرگزاری فارس

[ منبع این خبر سایت تبیان-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شاهکار ارتش و سپاه در جنوب حلب» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X