ساماندهی گذرگاه های عابر پیاده/ استان های دارای بیشترین تلفات عار پیاده

ساماندهی گذرگاه های عابر پیاده/ استان های دارای بیشترین تلفات عار پیادهبه گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،سرهنگ داوود قاسمیان، رئیس پلیس ترافیك شهری گفت: طبق آمار ٩ ماهه اول سال جاری، استان های آذربایجان شرقی، فارس، اصفهان، مازندران و تهران بزرگ بیشترین تعداد مرگ و میر عابران پیاده را به خود اختصاص داده اند.
رئیس پلیس ترافیك شهری با بیان این كه ساماندهی گذرگاه های عابر پیاده آغاز شده است، توضیح داد:" این ساماندهی شامل خط كشی و برجسته کردن گذرگاه ها به خصوص در مدخل ورودی میادین در تقاطع ها، نصب كاهنده های سرعت قبل از ورود به گذرگاه ها و همچنین تعبیه سرعت گیرهاست كه قبل از آنها تابلو و علایم مناسب را قرار داده ایم."
وی در ادامه با اشاره به اینكه كانالیزه كردن مسیر تردد عابران در مسیرهای پرتردد و پرترافیك با استفاده از خط كشی و چراغ معابر و موانع فیزیكی انجام شده گفت:" همینطور پل های مكانیكی به منظور سهولت تردد عابران ایجاد شده و در حال گسترش اند كه نسبت به زمان گذشته ارتقا پیدا كرده و نیاز به آموزش های لازم و فرهنگسازی برای استفاده از آنها داریم."
سرهنگ قاسمیان در پاسخ به این سوال كه استانداردسازی گذرگاه های عابر پیاده در چه مرحله ای است، گفت:"ما نمی توانیم بیان كنیم كه استانداردسازی همه معابرمان برابر اصول است. در ابتدای مسیر هستیم اما عابران باید مد نظر داشته باشند كه به هنگام عبور از معابر دارای وظایفی هستند. به طور مثال به طور ناگهانی وارد معابر خودروها نشوند یا هنگام عبور از خیابان افراد خردسال را حتما تحت پوشش و هدایت خودشان قرار دهند."
رئیس پلیس ترافیك شهری در پایان گفت:" همچنین راننده ها در هنگام نزدیك شدن به گذرگاه های عابر پیاده باید از سرعت خود بكاهند و در معابر شهری بیشتر متوجه عبور عابرین باشند تا تصادف با عابران پیاده به حداقل ممكن برسد."انتهای پیام/ 

[ منبع این خبر سایت میزان-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ساماندهی گذرگاه های عابر پیاده/ استان های دارای بیشترین تلفات عار پیاده» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت میزان-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X