توجه به محيط زيست به كارهاي تبليغاتي و نمايشي تبديل شده است

به گزارش خبرنگار ايرنا، سيد ضياء هاشمي روز سه شنبه در سومين همايش تشكل هاي زيست محيطي كشور در خرم آباد افزود: نگهداري حيوانات در منزل يك امر فانتزي بوده و به منزله حفاظت از محيط زيست محسوب نمي شود.
وي با تقدير از اقدامات سازمان هاي مردم نهاد زيست محيطي اظهار داشت: حركت اين نهادهاي اجتماعي و مردمي نه رسمي و نه دولتي بلكه خودجوش بوده براي حفظ محيط زيست ضرورت دارد.
وي اقدام تشكل هاي مردمي محيط زيست را امري فرهنگي، شريف، ضروري، علمي دانست و گفت: تمامي ظرفيت هاي دانشگاهي بايد در خدمت اين حركت بسيج شوند.
معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم تحقيقات و فناوري اضافه كرد: نشريات دانشجويي به عنوان يك روش و تكنيك، كرسي هاي آزاد انديشي، گفتمان ها و مناظره هاي دانشجويي و جشنواره هاي فرهنگي هنري بايد در اين راستا بكارگيري شود چراكه اين امر موجب تربيت شهروندان عملگرا، حساس و مسئوليت پذير مي شود.
هاشمي با تاكيد بر اينكه امروز محيط زيست بيش از حاميان تئوريك به جريان ها و گروههاي عملگرا نياز دارد، افزود: محيط زيست از حيث گفتمان مشكلي ندارد اما بايد در روش هاي علمي و تخصصي دانشگاهها را تقويت كرد كه براي اين امر بايد آموزش هاي رسمي و غيررسمي به كمك مسائل زيست محيطي بشتابد.
وي اظهار كرد: در جامعه امروزي نيازمند اجتماعي محيط زيست گرا، شهروندان زيست ماني، دانشجويان خلاق و متعهد از حفاظت از محيط زيست هستيم.
معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم تحقيقات و فناوري همچنين گفت: در عرصه دانشجويي بايد دفاع از محيط زيست را يك كنش فرهنگي و اجتماعي دانسته كه در اين راستا دانشگاه نهادي مرجع و الگو ساز در عرصه زيست محيطي است.
هاشمي با اشاره به بعد ديني فعاليت تشكل هاي زيست محيطي اضافه كرد: شكاف جامعه و طبيعت يك بحران جدي است كه دانشجويان نقش برجسته اي براي رفع اين مشكل دارند.
وي با بيان اينكه در نگاه رايج، طبيعت به عنوان ابزاري در خدمت انسان و جامعه بشريت است، ادامه داد: انسان به عنوان موجود بهره بردار در طبيعت تاخت و تاز مي كند كه در نتيجه اين رفتار طبيعت دچار بحران شده و جامعه نيز در معرض تهديد قرار گرفته است.
معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم تحقيقات و فناوري گفت: طبيعت مادر موجودات بوده اما بشر با بي رحمي و بي مهري خود امكان ميزباني شايسته زمين را كمرنك كرده كه بالا رفتن دماي زمين، ريزگردها و خشكسالي از اثرات اين رفتار انسان است و در صورت ادامه روند استثمار طبيعت، بحران هاي جدي ايجاد خواهد شد.
به گزارش خبرنگار ايرنا، اين گردهمايي سه روزه با حضور مهناز مظاهري معاون آموزش و پژوهش محيط زيست، سعيد پورعلي معاون جهاد دانشگاهي كشور و بازيگران مطرح سينما در دانشكده علوم پايه دانشگاه لرستان آغاز شده است.
اعضاي اين تشكل ها روز چهارشنبه با استاندار لرستان ديدار مي كنند و روز پنجشنبه نيز اين مراسم با حضور رئيس سازمان حفاظت محيط زيست برگزار خواهد شد.
7274/6060

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توجه به محيط زيست به كارهاي تبليغاتي و نمايشي تبديل شده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X