معاون فني وحرفه اي بوشهر:آموزشهاي مهارتي درروستاهاي گناوه توسعه مي يابد

به گزارش ايرنا، احمد ليراوي روز سه شنبه دربازديد ازمركز آموزش فني وحرفه اي بخش ريگ افزود: فراگيري آموزشهاي فني و مهارتي در روستاها توسعه آفرين و كمك كننده اشتغال و رونق بخش توليد است.
وي اضافه كرد: آموزش مناسب و مطلوب نقش اساسي در توسعه و ارتقاي دانش فرهنگي، اجتماعي و تخصصي و افزايش مهارتها در روستاها ايفا مي كند كه با انجام آن بهره برداري مطلوب از نعمات الهي و عوامل و ظرفيت هاي توليدي، افزايش كارآيي و گسترش فعاليت هاي اجتماعي ميسر خواهد شد.
معاون آموزش پژوهش و برنامه ريزي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر اضافه كرد: ايجاد فرصت هاي مناسب شغلي، افزايش توليد، درآمد روستاييان و تقويت بنيه اقتصادي و كاهش بيكاري و استفاده از عوامل رها شده بيكار از ديگر آثار آموزش موفق مهارتي در روستاهاست.
ليراوي گفت: در فرآيند توسعه روستايي، آموزش، جريان نظام يافته و هدفمندي است كه به منظور رفع كمبودهاي فرهنگي و ارتقاي سطح آموزشهاي عمومي، فرهنگ توليد و دانش تخصصي براي تامين اهداف توسعه سازماندهي مي شود.
وي افزود: وضعيت آموزش هاي فني و حرفه اي روستايي دركشور بيانگر اين نكته است كه با افزايش جمعيت، بالا رفتن نرخ بيكاري و مشاركت زنان درفعاليتهاي اقتصادي، نياز به آموزش نيروي انساني ماهر در زمينه هاي فني و حرفه اي ضرورت دارد.
دراين بازديد مسائل و مشكلات مركز آموزش فني و حرفه اي بخش ريگ بررسي و رسيدگي و درزمينه برگزاري دوره هاي آموزشي جديد در روستاي هاي اين بخش تصميماتي اتخاذ شد.
بخش ريگ از توابع شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد.
6164/6043

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون فني وحرفه اي بوشهر:آموزشهاي مهارتي درروستاهاي گناوه توسعه مي يابد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X