فرمانده سپاه امام رضا(ع) بر توجه جدیتر شورای شهر مشهد به مسایل فرهنگی تاكید كرد

سردار يعقوبعلي نظري روز سه شنبه در نشست شوراي اسلامي شهر مشهد افزود: هميشه مسوولان از مشهد به عنوان پايتخت فرهنگي كشور ياد مي كنند كه اين به معناي استفاده از سرمايه معنوي بارگاه منور حضرت امام رضا(ع) است.
وي ادامه داد: بايد ديد بطور واقعي اين عنوان با وضعيت فرهنگي اين كلانشهر تناسب دارد يا به دليل عدم سنخيت اين عنوان با وضعيت واقعي شهر مشهد بدهكار امام رضا(ع) هستيم.
فرمانده سپاه امام رضا(ع) با اشاره به وجود مشكلات فرهنگي در مشهد به خصوص در حاشيه اين كلانشهر گفت: در حاشيه شمال شهر مشكلات فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي ملموس و در ساير نقاط نيز مشكلات فرهنگي پنهان وجود دارد كه اعضاي شوراي شهر بايد جديتر در اين زمينه ورود كنند.
وي افزود: تعداد مساجد به عنوان پايگاههاي ديني، اعتقادي و فرهنگي در مناطق حاشيه اي بسيار كم است.
سردار نظري ادامه داد: كلانشهر مشهد در نظام مسجدسازي دچار مشكل است، بدون مساجد هويت فرهنگي از بين مي رود.
وي ضمن اعلام آمادگي براي همكاري در ساخت مسجد در نقاط حاشيه اي شهر با استفاده از ظرفيتهاي مردمي گفت: در مساجد بايد پايگاههاي بسيج راه اندازي شود.
فرمانده سپاه امام رضا(ع) در ادامه از اعزام 70 هزار نفر از خراسان رضوي به اردوي راهيان نور و مناطق سابق جنگي خبر داد و افزود: وضعيت اردوگاه حميديه در شان زائران و مجاوران امام رضا(ع) نيست لذا بايد هرچه زودتر نسبت به تكميل اردوگاه در دست ساخت ثامن الائمه(ع) در حميديه اقدام كرد.
وي ادامه داد: سپاه امام رضا(ع) آمادگي همكاري با شهرداري را براي انجام برنامه هاي فرهنگي و ساخت مساجد در حاشيه شهر دارد.
يك ميليون و 200 هزار نفر از جمعيت سه و نيم ميليون نفري مشهد در 66 پهنه حاشيه اين كلانشهر سكونت دارند.
7505/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرمانده سپاه امام رضا(ع) بر توجه جدیتر شورای شهر مشهد به مسایل فرهنگی تاكید كرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X