عامل اصلی مشکلات کشور

 سایت ها و رسانه ها با تبلیغاتشان، فکر جوانان را بمباران می کنند تا زندگی به سبک آمریکایی را یک زندگی الگو و ایده آل تصور کنند؛ حتی نقاط ضعف مشهود آن را هم توجیه می کنند. بخش سیاست تبیان آیت الله مصباح یزدی

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در دیدار با جمعی از سرداران و برخی فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با اشاره به وجود مشکلات و اختلافات بین افراد در زمینه های مختلف، از جمله مسائل سیاسی، اظهار داشت: این امور اختصاصی به کشور ما ندارد و در همه کشورها چنین اختلافاتی وجود دارد و هر فرد و گروه خود را متخصص و رقیب را نامناسب می داند، به عنوان نمونه همین امروز در کشوری که خود را پیشرفته ترین کشور دنیا می داند، نامزد یک حزب، علناً به نامزد حزب دیگر دشنام داده، هتاکی می کند و حاضران نیز دست زده و تشویقش می کنند! راهکار عمومی رقیبان در کشور ها هم این است که هر فرد یا گروه علیه رقیب سخن گفته و مشکلات را به گردن وی بیندازد.
آیت الله مصباح یزدی با بیان "اگر قرار باشد ما هم مانند سایر کشورهای دنیا رفتار کنیم، با آنها فرقی نخواهیم داشت"، ادامه داد: در این صورت هر کس زور و قدرت و پول بیشتری پیدا کند، می تواند از راه های مختلف رأی مردم را بخرد و به مقام برسد؛ اما باید توجه داشته باشیم که کشور ما با سایر کشور ها، و نظام ما با دیگر نظام ها متفاوت است.

من تا کنون گوشت گرم نخریده ام؛ گوشت خانه ما همان گوشت یخ زده کوپنی است که سایر مردم می خرند!

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به وجه امتیاز ایران نسبت به سایر کشورها، اظهار داشت: در این کشور یک انقلاب نه با انگیزه های مادی بلکه با انگیزه دفاع از دین صورت گرفت، که در هیچ کشوری سابقه نداشت. در کشور ما یک روحانی از شهری نسبتا فقیر به پاخاست و ندای دین سر داد و گفت من برای اسلام احساس خطر می کنم، و انقلاب هم در همین مسیر شروع شد و به پیروزی رسید، این در حالی است که در همه انقلاب های دنیا، سخن از عقب افتادگی و مشکلات اقتصادی، سیاسی، صنعتی یا سایر امور دنیوی بود و نه دین.
وی ادامه داد: البته باید اعتراف کرد که قبل از انقلاب اسلامی در ایران، در برخی از کشور ها و برخی حرکت ها، نامی از دین برده می شد، اما هیچ کجا در عمل مانند حرکتی که امام(ره) ایجاد کرد، واقع نشده بود و نشد.
استاد اخلاق حوزه علمیه قم ادامه داد: نباید فراموش کرد که ظرفیت فوق العاده اسلام و تشیع و فرهنگ غنی عاشورا نیز زمینه را کاملاً فراهم کرد و سبب شد تا مردم هم با امام(ره) همراه شده، اتفاق بزرگی را در عالم رقم بزنند که هنوز شناخت آن و ابعاد آن، میسر نیست و سال ها بعد مشخص خواهد شد.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: کسانی که ته دلشان با امام یکی باشد، خیلی کم هستند. در آن زمان هم بسیاری از کسانی که کاره ای شدند، و قدرت یا پول داشتند، به یکی از احزاب وابسته بودند و ته دلشان با امام(ره) نبود. اینها هنوز هم هستند و فکرشان هم عوض نشده است؛ آنها اصلاً به دنبال کشوری اسلامی نیستند، بلکه به دنبال کشوری هستند که زیر سایه آمریکا و حمایت های آن، علم و تکنولوژی اش پیشرفت کند و به جایی برسند.
استاد اخلاق حوزه علمیه قم با طرح این سؤال "آیا ما به دنبال دین هستیم و یا دنبال قدرت و مقام؟"، ادامه داد: اگر واقعاً آن را که امام(ره) می خواست می خواهیم، باید ببینیم لوازمش چیست؟ اگر واقعاً انقلاب ما، انقلاب اسلامی است، پس باید هدف ما نیز اسلام باشد و لا غیر.
وی با بیان اینکه بعد از رحلت امام خمینی(ره) و با گذشت زمان، کم کم کسانی که تربیت شده امام(ره) بودند یا از دنیا رفتند یا کنار رفتند، ادامه داد: امروز نسلی در جامعه حضور دارد که از امام(ره) و دفاع مقدس تنها چیزهایی شنیده است، و از طرف دیگر به خاطر عوامل متعددی، توقعاتی هم در آنها به وجود آمده است؛ لذا با کوچک ترین مشکلی صدایشان به اعتراض بلند می شود؛ این نسل توقع دارد وقتی اسم کشور اسلامی است، دیگر هیچ مشکلی در جامعه نباشد و همه مسائل حل شده باشد، و رفاه و آسایشش نیز تأمین باشد.

باید اعتراف کرد که قبل از انقلاب اسلامی در ایران، در برخی از کشور ها و برخی حرکت ها، نامی از دین برده می شد، اما هیچ کجا در عمل مانند حرکتی که امام(ره) ایجاد کرد، واقع نشده بود و نشد.

آیت الله مصباح یزدی افزود: از طرفی سایت ها و رسانه ها با تبلیغاتشان، فکر جوانان را بمباران می کنند تا زندگی به سبک آمریکایی را یک زندگی الگو و ایده آل تصور کنند؛ حتی نقاط ضعف مشهود آن را هم توجیه می کنند. این گونه القاء می کنند که امروز سخنان امام(ره) در دنیا خریدار ندارد، و برای پیشرفت راهی جز راهی که سایر کشورها رفته اند، نیست؛ و برای تحقق زندگی آمریکایی، وجود سرمایه دارانی مانند سرمایه داران آمریکا لازم است؛ ولو اینکه لازمه آن، فقیر شدن و از بین رفتن عده ای باشد، زیرا برای رسیدن به رفاهی که اکثریت جامعه را شامل شود، چاره ای جز این نیست!
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تذکر اینکه نباید تسلیم این ناهنجاری شد و باید به فکر اصلاح امور بود، ادامه داد: باید دید مردمی که آن گونه صابر و فداکار بودند، چگونه تربیت شده بودند و مسئولین آن چگونه بودند؛ به عنوان نمونه، مقام معظم رهبری در زمان ریاست جمهوری شان به بنده فرمودند: "من تا کنون گوشت گرم نخریده ام؛ گوشت خانه ما همان گوشت یخ زده کوپنی است که سایر مردم می خرند! " آیا سیاستمداران امروز ما همین راه را می روند، یا با همه تبار خود با هواپیمای اختصاصی به کیش و سوئیس و لوکزامبورگ می روند؟!
علامه مصباح با اظهار "باید ریشه را اصلاح و اعتقادات مردم را نسبت به دین تقویت کنیم"، افزود: قدم اول این است که شخص بنده و جناب عالی خودمان را اصلاح کنیم و همواره در این فکر باشیم که خداوند از ما چه می خواهد؛ خدایی که نعمت هایش را بر ما ارزانی داشته است، طبق فرمایش قرآن می تواند یک جا آن را از ما بگیرد؛ پس با خدا صادق باشیم.
وی افزود: اگر چنین تصوری داشته باشیم که ما در دفاع مقدس، چندین سال جنگیده ایم و حالا نوبت ماست که در آسایش و آرامش باشیم، یا قبل از انقلاب چند سال به زندان رفته و شکنجه شده ایم، و حال که انقلاب پیروز شده، ما باید جای شاه بنشینیم و بچه هایمان هم به جای والاحضرت ها بنشینند، این بازی با دین خداست؛ نتیجه آن نیز ذلت دنیا و آخرت است. این سنت خداوند است و قرار نیست تغییر کند، مگر آنکه ما تغییر کنیم.
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با توجه به وجود نعمت رهبری عظیم الشأن خاطرنشان کرد:  بزرگترین وظیفه ای که همه ما داریم، شکر نعمت رهبر عزیزی است که داریم و هنوز قدرش را نمی دانیم؛ باید اطاعت از رهبری از جان و دل، بدون چون و چرا، و بدون تفسیر دلخواه از سخنان ایشان را در دستور کار خود قرار دهیم. اینکه فردی در سخنرانی ده بار بگوید «مقام معظم رهبری»، اما اعتقادی به ولایت فقیه نداشته باشد، نمی تواند کشور را درست کند.
استاد اخلاق حوزه علمیه قم با ابراز "دل ها باید عوض شود و ما نیز باید ابتدا از خودمان آغاز کنیم"، افزود: اگر هر کسی با خدای خودش عهد ببندد و در راه خدا از احدی نترسد، اوضاع عوض خواهد شد؛ به یاد داشته باشیم، خدای ما همان خدای جبهه هاست، همان خدای جنگ 33روزه لبنان و همان خدای یاری دهنده مؤمنان در جنگ بدر است و تغییری نکرده است. اگر اوضاع تغییر کرده، علتش این است که ما تغییر کرده ایم؛ تا دنبال هوس، مقام، پول، شهرت و ریاست هستیم، وضع همین است و هر وقت برگشتیم، کار های دیگر نیز درست می شود.منبع : تسنیم

[ منبع این خبر سایت تبیان-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عامل اصلی مشکلات کشور» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X