آموزش‌های نوین مهارتی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای تنگستان ارائه می‌شود

مهارتی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای تنگستان گفت: توسعه اشتغال با توانمند سازی مهارتی جویندگان کار فراهم که در این راستا آموزش‌های نوین مهارتی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای تنگستان ارائه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تنگستان، مهراب بازیار صبح امروز در نشست با  موسسات کارآموزی آزاد فنی و حرفه‌ای شهرستان تنگستان بر حمایت از توسعه مهارت بخش خصوصی بر ارائه مهارت آموزی بازار محور، تاکید کرد و لزوم توسعه تولید را برای اشتغال مولد ضروری دانست.

وی با تاکید بر نقش مهم نیروی انسانی در پیشرفت و توسعه اظهار داشت: توسعه و توانمندسازی نیروی انسانی با همکاری بخش خصوصی میسر می‌شود که در این راستا آموزش‌های مهارتی  افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به نقش مهم و موثر آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای در توسعه مهارت کارآموزان بیان کرد: آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای رقیب بخش دولتی در ارائه آموزش‌های مهارتی نیست بلکه همکار بخش دولتی در توسعه آموزش‌های مهارتی در سطح استان است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای تنگستان افزود: با همگرایی و هم فکری بخش خصوصی است که می‌توان در توسعه آموزش‌های مهارتی و تحقق اهداف سازمانی گام برداشت.

بازیار با بیان اینکه کیفیت نباید در بخش خصوصی فدای کمیت شود تصریح کرد: افزایش کیفیت در آموزش‌ها افزایش کمیت را نیز به همراه دارد و از ارکان اصلی در ارتقا کیفیت مربی مجرب و توانمند است که با ارائه آموزش‌های نوین و به روز آن را امکان پذیر می‌کند.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای تنگستان  افزود: نیروی انسانی توانمند در مسیر توسعه همه جانبه کشورها، بر شاخص‌هایی همچون رشد اقتصادی، اشتغال و کاهش نرخ بیکاری، کاهش فقر و توزیع عادلانه درآمد تاثیرگذار است.

بازیار تصریح کرد: به طور کلی توانمندسازی یعنی افزایش توانایی‌های دانشجویان به گونه‌ای که آنها به بهترین نحو بتوانند به حرفه مورد نظر خویش برسند و در آن موفق باشند.

وی افزود: اجرای طرح ارتقای شایستگی‌های حرفه‌ای دانشجویان و فارغ التحصیلان با رویکرد رفع نیاز بازار کار کشور به نیروی متخصص، از راهکار ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری برای فارغ التحصیلان دانشگاهی است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای تنگستان با بیان اینکه در برنامه های آموزشی باید توجه ویژه به نیازهای روز جامعه شود، خاطرنشان کرد: یکی از راه‌های حل معضل بیکاری در کشور، ایجاد تعامل دو سویه بین متولیان آموزش های آکادمیک و مهارتی است.

وی، تجهیزات و منابع انسانی آموزش فنی و حرفه‌ای را برای پاسخگویی به نیازهای مهارت افزایی مناسب دانست و گفت: این مرکز برای راه اندازی کارگاه جوار دانشگاهی، اجرای طرح کارورزی و برگزاری دوره های کوتاه مدت و پودمان های آموزشی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان، آمادگی دارد.

بازیار بیان کرد: فراگیری مهارت علاوه بر جنبه های فنی و بالا بردن اعتماد به نفس، فرد را برای حضور موثر در بازار کار آماده می کند و در مجموع انتظار می‌رود که فرآیند توانمندسازی در نهایت به ارتقای سطح کیفی زندگی شخصی فارغ‌التحصیلان نیز کمک ‌کند.

وی تاکید کرد: امروزه موفقیت در چنین فرآیندی می‌تواند کلید بازگشایی در قفل شده اشتغال در بحبوحه تغییرات سریع و غیر قابل پیش‌بینی در ساختارهای اقتصاد و اشتغال باشد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آموزش‌های نوین مهارتی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای تنگستان ارائه می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X