فرماندارفرديس: رعايت انصاف در معامله موجب تعادل در بازارمي شود

به گزارش ايرنا،علي قنبرزماني دوشنبه شب در همايش خواربار فروشان و لبنيات شهرستان فرديس افزود: بايد بيش از پيش دقت كنيم و حركت در رعايت عدالت و انصاف بايد براساس آموزه هاي ديني سرلوحه كار اصناف در كسب و كار باشد.
وي، پرهيز از تجمل گرايي و رعايت اصول ديني در كسب رزق و روزي مهمترين گام براي تعادل بخشي به بازار و خدمت به مردم دانست و گفت: توجه به آموزه هاي ديني گره گشاي مشكلات است.
رئيس اداره ماليات و دارايي شهرستان فرديس نيز در اين همايش گفت: هرساله تسليم اظهار نامه هاي مالياتي در تيرماه انجام مي شد كه امسال به كمك اداره صنعت، معدن و تجارت يك ماه جلوتر و در خرداد ماه بايد توسط كسبه به اداره امور مالياتي ارائه شود كه اين امر بايد توسط اتحاديه ها به صاحبان صنوف اطلاع رساني شود.
عادل نوفر افزود: فرهنگسازي مالياتي بايد در سر لوحه كار همه ما قرار گيرد.
وي گفت: با برقراري اعتماد متقابل بين سازمان امور مالياتي و مؤديان مالياتي، پرداخت به موقع ماليات مي توان كشور را از وابستگي به درآمد نفتي رها كنيم.
نوفر اظهار كرد: باثبات ترين درآمد براي هر حكومتي درآمد مالياتي است. دولت براي عمران، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و... نيازمند كسب درآمد است كه اين درآمد بايد از تلاش ها و قسمتي از درآمد صاحبان مشاغل تأمين شود.
وي همچنين داشتن امضاي الكترونيكي را يك امتياز براي اصناف عنوان كرد و افزود: با دارا بودن امضاي الكترونيكي دسترسي به پرونده مالياتي از هرمكاني از طريق سيستم امكانپذير بوده و حتي اعتراضات يا تمكين بر پداخت ماليات نيز از اين طريق انجام مي شود. متقاضيان دريافت امضاي الكترونيكي مي توانند به اداره ماليات و دارايي شهرستان فرديس مراجعه كنند.
رئيس اداره ماليات و دارايي شهرستان فرديس گفت: نصب اين صندوق الزام قانوني است كه به منظور شفاف سازي طبق برنامه پنجم توسعه از سال 91 آغاز شده و تا كنون ادامه دارد نصب اين صندوق هزينه زيادي ندارد و قابل كسر از ماليات مي باشد.
وي افزود: نصب صندوق مكانيزه فروش براي برخي از اصناف هنوز اجباري نشده كه شمول و عدم شمول هر صنف، متعاقبا توسط اداره ماليات به اتاق اصناف و اتحاديه هاي شهرستان فرديس اعلام خواهد شد.
رئيس اتاق اصناف شهرستان فرديس نيز گفت: كسبه بايد اول رضايت خداوند و سپس رضايت مردم را مدنظر قرار داده و براي مشتري احترام و ارزش قائل باشند و در ايجاد جاذبه و جلب رضايت مشتري تلاش كنند.
محمد مهرور ادامه داد: با توجه تغيير سبك زندگي و نگرش مردم، آموزش و افزايش سطح آگاهي صاحبان صنوف به تناسب جامعه ضروريست؛ كه با برنامه ريزي اتاق اصناف، 15 درصد از بودجه اصناف صرف آموزش آنها خواهد شد.
وي افزود: با تعامل اداره امور مالياتي با اتاق اصناف، براي تسهيل در امور صاحبان صنوف و حل مشكلات آنها، نماينده اي از اتاق اصناف در هيأت هاي حل اختلاف مالياتي حضور خواهد داشت.
در ادامه اين همايش رئيس اتحاديه خوار و بار فروشان شهرستان فرديس با بيان اينكه خوارو بار فروشان درآمد ضعيفي دارند گفت: به دليل نداشتن حدود صنفي در هر كوچه اي 5-6 مغازه خوار و بار فروشي وجود دارد و اين صنف درآمد ماهانه 13 ميليون ريال ندارند بنابراين از مسئولين مالياتي در خواست مي شود مساعدت ويژه اي به اين عزيزان در پرداخت ماليات شود.
زهرا يارمحمدي در خصوص فروش سيگار توسط خوار و بار فروشان گفت: كساني كه علاوه بر خوار و بار در مغازه هايشان سيگار نيز مي فروشند بايد علاوه بر جواز كسب ، جواز دخانيات نيز داشته باشند و سيگارها را از كساني كه عامليت و پروانه كسب دخانيات دارند دريافت نمايند ، ضمن اينكه فروش سيگار به افراد زير 18 سال ممنوع مي باشد.
يارمحمدي با بيان اينكه هر كالايي كه برچسب شركت واردكننده ، سيب سلامت و يا مجوز بهداشت نداشته باشد در رسته خوار و بار فروشان ،كالاي قاچاق محسوب مي شود و توسط دستگاه هاي نظارتي از مغازه ها جمع آوري شده و موجب ضرر صاحب آن مغازه خواهد شد.
در پايان اين نشست به مناسبت فرا رسيدن روز جانباز، جمعي از جانبازان اصناف توسط اتحاديه خوار و بار فروشان فرديس تجليل شدند.
7413/ 6155

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرماندارفرديس: رعايت انصاف در معامله موجب تعادل در بازارمي شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X