فروش 45 ميليون ليتر سوخت توسط مرزنشينان جنوب سيستان وبلوچستان به پاكستان

عبدالله گيتي منش روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: تحويل سوخت به مرزنشينان در قالب خرده فروشي براي فروش به ساكنان آنسوي مرز از كارها و برنامه هاي خوب دولت است كه مي تواند در آمد خانوارهاي ساكن در مرز را افزايش دهد.
وي افزود: 33 ميليون ليتر نفت گاز از طريق مرز پيشين و 12 ميليون ليتر سوخت از طريق تعاوني هاي مرزنشنيان به فروش رسيده است.
وي ادامه داد: بيش از 400 ميليارد ريال با فروش سوخت درآمد عايد مرزنشنيان در جنوب استان شده است.
مدير شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه چابهار گفت: فروش فرآورده نفتي به مرزنشينان ساكن در شعاع 20 كيلومتري و صادرات به آنسوي مرز توسط سه كارگزار، 2 شركت تعاوني و 2 شركت در زمينه صادرات براي فروش نفت گاز به كشور همسايه پاكستان انجام شده است.
پيگيري هاي سال گذشته از سوي استانداري و مديران سيستان و بلوچستان سبب شده 105 ميليون ليتر سوخت (نفت گاز) در ماه به مرزنشينان ساكن تا شعاع 20 كيلومتر استان اختصاص يابد.
سيستان و بلوچستان داراي هزار و 300 كيلومتر مرز زميني مشترك با دو كشور افغانستان و پاكستان و 360 كيلومتر مرز دريايي با كشورهاي حاشيه درياي عمان و خليج فارس است.
شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه چابهار يكي از مناطق 37 گانه شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي ايران است كه از سال 1378 به دنبال تفكيك منطقه سيستان و بلوچستان به دو منطقه زاهدان و چابهار بطور مستقل و متمركز به تامين، نگهداري و توزيع فرآورده هاي نفتي اقدام مي كند.
3 ناحيه سوخت رساني شامل ناحيه مركزي، ناحيه ايرانشهر و ناحيه نيكشهر و حدود 300 كيلومتر ساحل در درياي عمان و مجاورت با اقيانوس هند و بيش از 150 كيلومتر مرز خاكي با كشور پاكستان يكي از مناطق فوق العاده استراتژيك از نظر سوخت رساني است كه توسط منطقه چابهار انجام مي شوند.
شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه چابهار با 2 تاسيسات ذخيره سازي در چابهار و ايرانشهر مسووليت تامين و توزيع فرآورده هاي نفتي در شهرستانهاي چابهار، سرباز، ايرانشهر، فنوج، نيكشهر، قصرقند، كنارك، دلگان و بخش آشار مهرستان را توسط 41 جايگاه و فروشندگي بر عهده دارد.
چابهار تنها بندر اقيانوسي كشور با 13هزار و 161 كيلومترمربع وسعت از شمال به شهرستانهاي نيكشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به كشور پاكستان، از جنوب به درياي عمان(مكران) و از غرب به كنارك متصل است.
اين شهرستان زيبا و ساحلي در منطقه مكرانِ بلوچستان تا زاهدان مركز استان سيستان و بلوچستان 645 كيلومتر فاصله دارد.
3043 /8005 /6081

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فروش 45 ميليون ليتر سوخت توسط مرزنشينان جنوب سيستان وبلوچستان به پاكستان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X