منطقه شش عمليات انتقال گاز تبديل به پايگاهي صادراتي مي شود

به گزارش سه شنبه ايرنا به نقل از روابط عمومي منطقه شش عمليات انتقال گاز كشور ، كرم گودرزي در حاشيه بيست و يكمين نمايشگاه بين المللي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي افزود: خط لوله هفتم سراسري انتقال گاز در آينده نزديك به عنوان خط لوله صادراتي شناخته مي شود و اين خط نقشي مهم، استراتژيك و همچنين تامين كننده گاز بخش صنايع و مصارف خانگي جنوب و جنوب كشور را برعهده خواهد داشت.
وي ، به اقدام هاي انجام شده بر روي خط لوله ٥٦ اينج هفتم سراسري همزمان با ديگر خطوط لوله و تاسيسات منطقه پرداخت و ادامه داد: برنامه تعميرها و نگهداري و همچنين مقاوم سازي خط لوله هفتم سراسري به عنوان يك خط لوله صادراتي در برنامه اجرايي منطقه قرار دارد و برنامه هاي تعميراتي و نگهداري خطوط لوله صادراتي به دليل تعهدهاي بين المللي داراي اهميتي ويژه اي است.
مديرمنطقه شش عمليات انتقال گاز اظهار داشت : در ١٦ ماهه گذشته از طريق اين خط لوله افزون بر انتقال گاز رساني به بخش خانگي، گازرساني به صنايع مهمي ازجمله پالايشگاه نفت ستاره خليج فارس، نيروگاه گنو، نيروگاه كهنوج، نيروگاه ايرانشهر و شهرك صنعتي بندرعباس نيز انجام شد.
گودرزي اشاره كرد: استفاده روز افزون از انرژي گاز نويدبخش آينده اي روشن، رو به پيشرفت و توسعه براي جنوب و جنوب شرق كشور است.
وي افزود: سال گذشته حجم انتقال گاز حدود ٣٨ درصد نسبت به مدت مشابه سال 93 افزايش داشته وانتظار مي رود با افزايش ظرفيت و تكميل پروژه هاي گازرساني در محدوده زير پوشش منطقه شش عمليات انتقال گاز كشور اين ميزان در سال جاري افزايش چشمگيري داشته باشد.
3219/ 6048

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «منطقه شش عمليات انتقال گاز تبديل به پايگاهي صادراتي مي شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X