لازمه مبارزه با مشكلات اقتصادي تحقق عملي اقتصاد مقاومتي است

به گزارش ايرنا حسين اسماعيلي روز دوشنبه در اولين جلسه شوراي اداري شهرستان با تبريك حلول ماه شعبان نام‌گذاري سال جاري به‌عنوان اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل را نشانه هوشمندي و آگاهي مقام معظم رهبري به زمان و زمانه دانست و افزود: رهبري معظم، نقشه راه و چراغ راه عملكرد مسئولين را نشان دادند و اينك وظيفه دولت و مردم است كه در تحقق اين شعار بكوشند.
وي استفاده از نظرات كارشناسان اقتصادي را در اجراي اقتصاد مقاومتي بسيار مهم توصيف نمود و با اشاره به اين‌كه بعضي واحدهاي صنعتي دچار مشكل شده‌اند؛ گفت: بايد تمام تلاش خود را صرف حفظ و گسترش اين واحدها نماييم.
فرماندار اردكان گفت: اقتصاد مقاومتي عبارت است از مصرف بهينه، صرفه‌جويي، تكيه‌بر شركت‌هاي دانش‌بنيان و تكيه‌بر نيروهاي داخلي و پتانسيل مردمي.
اسماعيلي به ظرفيت بالاي شهرستان اردكان در جنبه‌هاي مختلف اقتصادي اشاره كرد و گفت: نگاه ويژه به صنايع متوسط و كوچك يكي از عملي‌ترين راهكارها براي رونق اقتصادي و مبارزه با بيكاري است.
وي خاطرنشان كرد: در شهرستان اردكان، كارگروه ويژه اقتصاد مقاومتي با حضور كارشناسان تشكيل شده و در جلسات گذشته، تمركز بر ايجاد و رونق مشاغل خانگي بوده است كه اين موضوع از جنبه محيط‌ زيستي نيز حائز اهميت است؛ چراكه معمولا مشاغل خانگي آلايندگي ندارند و به‌علاوه مي‌توانند كمك شاياني به اقتصاد خانواده‌ها بكنند.
فرماندار اردكان با گرامي‌داشت مناسبت‌هاي ماه‌جاري، از شورا به‌عنوان يك نهاد مردمي و بسيار مهم ياد كرد و گفت: انتظار مي‌رود شوراهاي اسلامي شهرها و روستاهاي شهرستان اردكان با تصميمات عالمانه، كارشناسي‌شده و دقيق، به‌خوبي از اعتبارات كم‌نظيري كه وارد شهرستان مي‌شود در جهت رفاه حال شهروندان استفاده نمايند.
اسماعيلي در پايان سخنان خود ضمن بزرگداشت مقام كارگر گفت: مشكلات كارگري در جوامع صنعتي وجود دارد و به‌خصوص در دوره اخير با توجه به ركود ايجادشده، اين مشكلات تشديد شده‌اند؛ اما در تلاشيم اين مشكلات را به حداقل برسانيم و در اين ميان، همراهي همه مردم به‌ويژه رسانه‌ها ضروري است.
امام‌جمعه شهر احمدآباد نيز با اشاره به موضوع جلسه گفت: هم اقتصاد مهم است و هم عمل. زماني موفقيت اقتصادي محقق مي‌شود كه در كنار شعار، عمل‌گرايي نيز در مسئولين به وجود آيد. اگر تنها شعار بدهيم كاري از پيش نمي‌بريم.
حجت‌الاسلام صابري با قرائت آيه‌اي از قرآن كريم، اين موضوع را جزو دين و كتاب آسماني ما دانست و گفت: در قرآن كريم نيز هرگاه بحث از ايمان مي‌شود؛ بلافاصله بحث عمل پيش مي‌آيد و بدين معناست كه ايمان،‌ بدون عمل فايده‌اي ندارد. وي پيشنهاد داد براي تحقق اقتصاد مقاومتي، خانه پژوهش و فكر ايجاد شود.
امام‌جمعه احمدآباد افزود: معناي اقتصاد مقاومتي اين نيست كه دور كشور را حصار بكشيم و صادرات و واردات را تعطيل كنيم.
وي با بيان حديثي از پيامبر اكرم، گفت: وقتي حضرت محمد (ص) طلب علم در چين را به مسلمانان سفارش مي‌كنند؛ ما نيز بايد از تجربيات و علم دنيا استفاده كنيم.
فرمانده ناحيه مقاومت بسيج اردكان نيز در اين جلسه با تأكيد بر فرمايشات رهبري، گفت: امروز در قرارگاه جنگ نشسته‌ايم و يكي از ابزارهاي دشمن بحث تحريم است، اما با راهكار مقام معظم رهبري مبني بر تكيه‌بر اقتصاد مقاومتي، امكان پيشرفت حتي در اين شرايط هم براي ما فراهم مي‌شود.
وي با بيان اين‌كه در بسيج، كار آموزش و فرهنگ‌سازي اقتصاد مقاومتي را آغاز كرده‌ايم افزود: در بحث‌هاي عملي نيز به شناسايي فعاليت‌هاي اقتصادي مزيت‌دار و تمركز بر آن پرداخته‌ايم و درصدديم با استفاده از تمامي ظرفيت‌هاي شهرستان، توليد داخلي را احيا كنيم.
سرهنگ علي دهقاني صنايع تبديلي به‌خصوص محصولات كنجدي را از عرصه‌هاي مهيا براي فعاليت در اين حوزه عنوان كرد و گفت: 6 واحد در اين زمينه تسهيلات دريافت نموده‌اند كه در حال حاضر، حتي براي صادرات نيز ظرفيت دارند.
وي توليد دام‌هاي سبك و سنگين و پرورش ماهي و قارچ و فرش دستباف را از ديگر محورهايي دانست كه فعاليت در آن‌ها آغاز شده و ادامه داد: بايد براي بازار فروش اين محصولات در داخل برنامه‌ريزي كنيم.
دهقاني تأكيد كرد: ظرفيت شهرستان اردكان و مزيت‌هاي اقتصادي آن نسبت به ساير شهرستان ‌ها در وضعيت بهتري قرار دارد و بايد سرمايه‌گذاري‌هاي عظيم و مشاغل ايجادشده در اردكان را حفظ نماييم.
اردكان با 85 هزار نفرجمعيت در 60 كيلومتري شمال شهر يزد واقع شده است.
7544/ 6197

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «لازمه مبارزه با مشكلات اقتصادي تحقق عملي اقتصاد مقاومتي است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X