بورس چين سقوط كرد

به گزارش ايرنا، اين براي چندمين بار در 2 سال گذشته است كه به دليل ركود اقتصادي فزاينده در دومين اقتصاد بزرگ جهان، بورس آن دچار سقوط مي شود.
سازمان بورس و اوراق بهادار چين روز سه شنبه در تارنماي خود گزارشي منتشر كرده است كه نشان مي دهد سرمايه گذاران همچنان نسبت به رشد اقتصادي كشور نااميد هستند.
از سوي ديگر مقرراتي كه به تازگي در بخش هاي مختلف اقتصادي از جمله اوراق بهادار به اجرا گذاشته شده، نتوانسته است خوشبيني هاي سرمايه گذاران را به دنبال داشته باشد.
همزمان آمارها نشان مي دهد از روز دوشنبه (ديروز) كه بورس فعاليت خود را آغاز كرد، شاخص سهام در دو بازار اوراق بهادار مهم اين كشور يعني «شن جن» و «شانگهاي» در جنوب و شرق كشور 2.8 درصد كاهش يافته است.
صادرات چين در ماه آوريل (فروردين - ارديبهشت) رشد 4.1 درصدي داشت اما سرعت آن به نسبت ماه مارس (اسفند - فروردين) كه نزديك به 19 درصد بود بسيار پايين آمده است.
وضعيت واردات نيز از دو سال گذشته به اين طرف نامطلوب بوده و در بيشتر ماه ها واردات كاهش يافت و رقم كاهش در ماه گذشته ميلادي 5.7 هفت درصد بوده است.
از روز جمعه گذشته سقوط سهام در چين آغاز شد و ارقام نشان مي دهد كه با توجه به كاهش شاخص به ميزان 3 درصد در روز جمعه قبل و كاهش 2.8 درصدي روز دوشنبه؛ بورس چين بيشترين كاهش ارزشي را در هشت ماه گذشته شاهد بوده است.
دست اندركاران بورس چين مي گويند كه نامتوازن شدن بازار و هماهنگ نبودن شرايط بازار چين با بازارهاي بين المللي و ركود در سطح جهاني در شكل گيري اين پديده نقش داشته است.
بورس چين در نيمه اول سال گذشته ميلادي نزديك به 40 درصد سقوط كرد و به دنبال آن نزديك به 20 ميليون نفر از سهامداران از بازارهاي اوراق بهادار كشور خارج شده و سرمايه هاي خود را بيرون كشيدند.
موسسه بين المللي مالي «آي آي اف» نيز اخيرا در گزارشي، ركود و كندي رشد اقتصادي چين را از موضوعات نگران كننده اين كشور بويژه براي سرمايه گذاران خارجي دانسته بود.
آساق**231**1597

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بورس چين سقوط كرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X