ليست جديد حزب كارگر كره شمالي تغييرات چنداني ندارد

به گزارش روز سه شنبه تلويزيون ان اچ كي، در اين ليست كه شامل افراد شناخته شده است از تغيير افراد حامي دولت اجتناب شده است.
در كنگره حزب كارگر كه پس از 36 سال برگزار شد و روز گذشته (دوشنبه) پس از چهار روز پايان يافت؛ 'كيم جونگ اون' به سمت رياست حزب برگزيده شد و سمت 'كيم جونگ ايل' پدر به عنوان 'دبيركل ابدي' و 'كيم ايل سونگ' پدربزرگ به عنوان 'رئيس جمهوري ابدي' حفظ شد و هيات رئيسه كميته مركزي دفتر سياسي حزب به پنج نفر افزايش يافت.
رهبر جوان كره شمالي، 'كيم يونگ' نام رئيس پارلمان و 'هوانگ پيونگ سو' افسر سياسي ارتش خلق كره را در سمت هايشان ابقا كرد.
همچنين 'پاك پونگ جو' نخست وزير و 'چوئه ريونگ هايه' دبير حزب نيز به عنوان اعضاء جديد هيات رئيسه انتخاب شدند.
19 عضو حزب نيز عضو دفتر سياسي شدند كه 'ري سو يونگ' وزير خارجه و 'كيم يول چونگ' رئيس امور دو كره از جمله آنهاست.
همچنين نام 'ري يونگ گيل' رئيس سابق ستادكل ارتش كه پيش از اين رسانه هاي كره جنوبي از اعدام وي خبر داده بودند؛ در اين ليست به چشم مي خورد.
نام 'كيم يو جونگ' خواهر جوان 'كيم جونگ اون' در بين 129 عضو كميته مركزي حزب ديده مي شود.
به گزارش آسوشيتدپرس، مردم كره شمالي به دنبال پايان اين كنگره با برپايي راهپيمايي، سمت جديد رهبر اين كشور را جشن گرفتند.
صدها هزار نفر از مردم كره شمالي با برپايي راهپيمايي گسترده، تقويت موقعيت رهبري 'كيم جونگ اون' ازسوي كنگره با سردادن شعارهاي ميهن پرستانه و شليك توپ جشن گرفتند.
در اين كنگره چهار روزه كه برگزاري آن از سال 1980 ميلادي و قبل از به دنيا آمدن رهبر جوان كره شمالي در سال 1983 ميلادي متوقف شده بود 3400 نماينده برنامه هاي هسته اي و اقتصادي كيم جونگ اون به عنوان رئيس جديد حزب كارگر را تاييد كردند.
برقراري ارتباط نزديك با كنگره چيزي كه پدرش، كيم جونگ ايل هرگز آن را انجام نداد نشان داد كه رهبر جوان كره شمالي همانند پدر بزرگ محبوب خود كيم ايل سونگ به دنبال بكارگيري افراد مورد اعتماد در انجام كارهاي مهم است.
آساق**3077 **1392

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ليست جديد حزب كارگر كره شمالي تغييرات چنداني ندارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X