القدس العربي: محبوبيت عبدالفتاح السيسي در مصر كاهش يافت

روزنامه القدس العربي چاپ لندن امروز (سه شنبه) نوشت: نتايج اين نظرسنجي نشان داد كه موافقان حاكميت السيسي كه در ابتداي رياست جمهوري بالغ بر 90 درصد بود، اكنون در پايان ماه گذشته به 79 درصد كاهش يافته است.
در اين نظر سنجي مخالفان حاكميت السيسي 13 درصد و افراد بي نظر 8 درصد بوده است.
برپايه اين گزارش، اين نتايج نشان مي دهد كه رضايت از عملكرد السيسي در پايان اولين سال حاكميت كاهش چشمگيري داشته و جامعه دانشگاهيان مصر كمترين رضايت را نسبت به عملكرد رئيس جمهوري اين كشور دارند به طوري كه نسبت موافقان وي 73 درصد و در مقابل در ميان افراد كمتر تحصيل كرده 84 درصد است.
اين نظرسنجي همچنين نشان مي دهد كه رضايت از عملكرد رئيس جمهوري مصر در ميان جوانان كمتر از افراد مسن مي باشد، به طوري كه 71 درصد از جوانان در مقابل 83 درصد از افراد مسن از عملكرد السيسي رضايت دارند.
دلايل رضايت از عملكرد عبدالفتاح السيسي در ميان 30 درصد از راي دهندگان، اجراي پروژه كانال سوئز و طرح هاي ديگر مي باشد و 25 درصد نيز معتقدند كه السيسي به مصر و بهبود اوضاع در اين كشور خدمت كرده است.
16 درصد از شركت كنندگان در نظر سنجي نيز ايجاد امنيت را دليل رضايت از عملكرد السيسي خوانده و 6 درصد هم گفته اند كه وي كشور مصر را به جنگ و يا در معرض دخالت خارجي ها قرار نداده است.
در نظرسنجي مركز مطالعات افكار عمومي بصيره اين سوال مطرح شده كه اگر انتخابات رياست جمهوري فردا برگزار شود، آيا آنان السيسي را انتخاب خواهند كرد كه در پاسخ به اين سوال 69 درصد گفته اند، وي را انتخاب مي كنند و اين درحالي است كه در پايان اولين سال حاكميت السيسي 85 درصد به اين سوال پاسخ مثبت داده بودند.
اين نظرسنجي از طريق تماس تلفني با منزل شهروندان مصري و تماس با تلفن همراه و در همه استان هاي مصر و در مدت زمان 18 تا 20 آوريل گذشته (30 فروردين تا اول ارديبهشت) برگزار شده است.
خاورم**1408**1275

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «القدس العربي: محبوبيت عبدالفتاح السيسي در مصر كاهش يافت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X