بيش از 1000 پناهنده به اروپا در گورهاي گمنام آرميده اند

اين رسانه با استناد بر آمار سازمان بين المللي مهاجرت (IOM) افزود: در دو سال گذشته بطور تقريبي هشت هزار نفر جان خود را در راه رسيدن به اروپا از دست داده اند كه بيشتر آنها در دريا غرق شده اند اما آب بسياري از اجساد آنها را به ساحل آورده و حادثه تلخي را در سواحل يونان، ايتاليا و تركيه رقم زده است.
از سال 2014 روزانه 10 نفر حين عبور از درياي مديترانه جان خود را از دست داده اند و بطور متوسط، دست كم يك نفر روزانه در قبرستان هاي گمنام دفن شده اند.
دستيابي به آمار دقيق تعداد كلي مهاجراني كه بطور گمنام در گورستان هاي تركيه، يونان و ايتاليا به خاك سپرده اند، دشوار است. در برخي موارد همه اعضاي خانواده غرق شده اند و كسي از آنها براي شناسايي اجساد باقي نمانده است.
برخي از مقامات محلي يونان و تركيه كه با چالش نحوه مديريت هجوم پناهجويان و تعداد بي سابقه اجساد كشانده شده به ساحل مواجهند، در مصاحبه با بي بي سي تاييد كرده اند كه نمي توانند آمار دقيقي از آمار افراد مدفون ارائه دهند.
تحقيقات بي بي سي به كشورهاي شمال مديترانه از جمله ايتاليا، يونان و تركيه محدود مي شود، در حاليكه بسياري از موارد غرق مهاجران در جنوب مديترانه رخ داده است. اين احتمال وجود دارد كه مهاجراني كه به اروپا عزيمت مي كنند، در گورستان هاي گمنامي در ليبي دفن شده باشند اما وضع امنيتي نامشخص اين كشور از جمع آوري اطلاعات در اين زمينه جلوگيري كرده است.
به علاوه 880 قبر در گورستان «كيليوس» (Kilyos) در استانبول در مجموع آمار داده شده در اين گزارش تحقيقي قيد نشده است، زيرا مقامات دولتي نمي توانستند اين موضوع را تاييد كنند كه چه تعداد از اين افراد را پناهجوياني تشكيل داده اند كه در راه رسيدن به اتحاديه اروپا جان باخته اند.
حدود 80 درصد از يك ميليون پناهجو و مهاجري كه از طريق دريا در سال 2015 وارد اتحاديه اروپا شده اند، از مسير شرق درياي مديترانه و از تركيه خود را به يونان رسانده اند.
بسياري از افرادي كه قصد عزيمت به يونان را دارند، خود را با سفرهاي دريايي نسبتا كوتاه، از تركيه به جزاير لسبوس، كوس، خيوس يا ساموس مي رسانند.
در منطقه اي به وسعت فقط 10 كيلومتر كه جزيره اژه را در لسبوس از تركيه جدا مي كند، صدها نفر حين عبور با قايق هاي تفريحي شكننده يا قايق هاي چوبي كوچك غرق شده اند.
اطلاعات مورد استفاده در تهيه اين گزارش را از طريق مصاحبه با مقامات محلي به دست آورده است و آمار ارائه شده تقريبي هستند.
اطلاعات مربوط به مهاجران غرق شده در دريا يا افراد ناپديد شده از طريق پروژه مهاجران ناپديد شده سازمان بين المللي مهاجرت كسب شده و شامل تعداد مهاجراني است كه در مرزهاي خارجي كشورها يا در مسير مهاجرت به يك مقصد بين المللي جان خود را از دست داده يا ناپديد شده اند.
اروپام**9158**1479

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بيش از 1000 پناهنده به اروپا در گورهاي گمنام آرميده اند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X