ایران، قدرت خاورمیانه است

همانطوری که سپاه سربازان نظامی آمریکایی را با قدرت به زانو درآورد، سربازان جبهه دیپلماسی هم باید دیپلمات های آمریکایی را به زانو درآورند. فراوری : ع. امانی- بخش سیاست تبیان آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در دیدار با مسئولان عقیدتی سیاسی سپاه امام صادق (علیه السلام) با اشاره به نقش مهم امکانات نظامی پیشرفته در ارائه قدرت اظهار داشت : کشوری در منطقه و جهان حرف برتر را می زند که دارای امکانات مدرن و پیشرفته نظامی باشد.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه اگر قرار بود گفتمان نظامی و دوره موشک تمام شود تا به حال تمام می شد، افزود: اینکه بنشینیم و بگوییم دوره موشک و تجهیزان نظامی تمام شده و دوره گفتمان است به زورگویی های دشمن کمک می کنیم.
حائز اهمیت آنکه ، درحالی که خاورمیانه درگیر جنگ، خونریزی و ناامنی است، ایران توانست با گفت وگو مهم ترین پرونده سیاسی و امنیتی خود - که بیش از 12 سال درگیر آن بود - را حل کند و تبدیل به تنها کشوری در جهان بشود که از طریق دیپلماسی از ذیل بند هفتم منشور سازمان ملل خارج شده است. ایران در قلب منطقه پرآشوب خاورمیانه، دیپلماسی را در جهان نهادینه کرده است.

توافق هسته ای وین باعث شده است کشورهای عربی منطقه احساس خطر کنند و از ارتقای قدرت سیاسی اقتصادی ایران بترسند. آنها از اینکه ایران بتواند قدرت برتر اقتصادی منطقه بشود در هراس هستند و این هراس آیا به معنای اقتدار ایران نیست؟

برجام کاری کرده است که کسانی که در صحن علنی سازمان ملل، ایستاده برای نقاشی نتانیاهو علیه برنامه هسته ای کف می زدند، امروز او را ابلهی بخوانند که در حال دست و پا زدن بیهوده است.
وی با تاکید بر افزایش اقتدار دیپلماسی با عزت تصریح کرد: دشمن با برنامه ریزی به دنبال از بین بردن نمادهای اسلامی است تا حرکتی علیه آن ها صورت نگیرد.
صفایی بوشهری سران دیپلماسی آمریکا را یاغی و یانکی های سیاسی جهان دانست و خاطرنشان کرد: آنان تصور می کنند دوران گاوچرانی سیاسی است در حالی که فکر نمی کنند ایران دارای اسلام ناب محمدی، ولایی و رهبری شجاع، مدیر و مدبر بوده و سبب افتخار جهان اسلام تشیع است.
وی با تاکید بر اینکه سپاه مظهر عاشورا و کربلا است و حرکتش سراسر مجاهدت و برای آن ها افق آرزوها "شهادت" است، گفت: دشمن بداند اگر برخورد و تجاوزی اندک به ایران داشته باشد سپاه پرقدرت و با اقتدار با وی برخورد می کند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، سپاه را برای همه عرصه ها الگو دانست و با تاکید بر الگو پذیری مسئولان در همه عرصه ها از سپاه پاسداران تاکید کرد: همانطوری که سپاه کاری کرد تا سربازان نظامی آمریکا در برابر قدرت نظام اسلامی ایران زانو بزنند، سربازان جبهه دیپلماسی نیز کاری کنند که دیپلمات های آمریکایی در برابر آن ها زانو بزنند.
 هیچگاه ایران تا این اندازه موفق نشده بود اسرائیل را با بحران مشروعیت روبه رو کند. ایران تاکنون نتوانسته بود اینگونه اجماع جهانی را علیه اسرائیل شکل بدهد. امروز جهانیان کنار ایران ایستاده اند و به نخست وزیر اسرائیل «نه» می گویند و از دیپلماسی طرفداری می کنند.
توافق هسته ای وین باعث شده است کشورهای عربی منطقه احساس خطر کنند و از ارتقای قدرت سیاسی اقتصادی ایران بترسند. آنها از اینکه ایران بتواند قدرت برتر اقتصادی منطقه بشود در هراس هستند و این هراس آیا به معنای اقتدار ایران نیست؟منبع : تسنیم / عصر ایران

 

[ منبع این خبر سایت تبیان-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایران، قدرت خاورمیانه است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X