برای مجلس آینده با وزن کشی های جدیدش به رئیس جدیدی نیاز داریم

یک عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت گفت: طرح این موضوع که ریاست مجلس نسبت به گذشته تغیر کند بسیار لازم است ، با وزن کشی جدیدی که در مجلس صورت گرفته است، همه‌ی گروه های سیاسی در اداره ی کشور نقش خواهند داشت.

محمد کیانوش راد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: با توجه به فضای مثبتی که امروز در کشور ایجاد شده است و سعی هم می شود که تثبیت شود ، به نحوی همه جریان های سیاسی با وزن مشخصی که با حضور نمایندگان شان در مجلس به دست آورده اند می توانند در اداره امور کشور نقش داشته باشند؛ در مجلس دهم نیز چنین انتظاری دور از ذهن نیست.

وی گفت :معمولا معدل توجه به رقیب در زمان حضور در قدرت از سوی اصلاح طلبان و در بکارگیری نیروهای اصولگرا بیشتر بوده است و این اصولگرایان بودند که در گذشته در صورت دستیابی به قدرت به طور کامل از نیروهای اصولگرا استفاده کرده و معمولا نیروهای اصلاح طلب را کنار می نهادند.

وی ادامه داد: اما امروز به نظر می رسد که نگرشی ایجاد شده که تنها در سایه تعامل و همکاری با اصلاح طلبان است که می توان برای اداره کشور اقداماتی مناسب را انجام داد. اصلاح طلبان نیز با رفتاری که از خود در انتخابات اخیر نشان دادند به خوبی مشی اعتدالی خود را به منصه ظهور رساندند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: تجربه گذشته در اداره کشور باید به همگان ثابت نموده باشد که اداره یک دست کشور به صرفه و صلاح کشور نیست.

وی ادامه داد: پس بهتر آن است که چه به لحاظ نظری و چه به لحاظ تجربی و تاریخی بر این امر همگان معترف گردند که ترکیب قانون اساسی و پذیرش اصل حاکمیت واقعی هنگامی تحقق خواهد یافت که جریانات مختلف سیاسی بر اساس وزن سیاسی و پایگاه اجتماعی خویش بتوانند در اداره کشور سهیم باشند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: اگر چنین وضعیتی بر کشور به صورتی واقعی تحقق یابد آنگاه می توان امیدوار بود که اکثریت مجلس و یا قوه مجریه بر اساس خواسته هایی که مردم بدان رای داده اند اقدام کنند.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی وضعیت بهبود رفاه اجتماعی و کاهش تورم همراه با فعال سازی بنگاه های اقتصادی و تحرک بخشی به تولید در کشور و اصلاح مناسبات خارجی به عنوان یکی از مقدمات دستیابی به چرخش منظم اقتصادی مورد انتظار مردم است. طبیعی است این اولین دغدغه و اولویتی است که مجلس باید به دنبال حل آن باشد.

کیانوش راد در ارتباط با ترکیب هیئت رئیسه یادآور شد: به اعتقاد من هیئت رئیسه باید ترکیبی از چند جناح موجود در مجلس باشد . آقای عارف می تواند با اطمینان وآرامشی که دارد برای حل مشکلات کشور و تعامل و همکاری در چارچوب های منافع ملی و اجرای قانون اساسی در مجلس حرکت کند.

وی گفت: طبیعی است اگر در این دوره از مجلس کاندیداها صرفا و منحصرا خود را در حد ریاست مجلس نبینند می توان ترکیب ریاست عارف و نایب رئیسی لاریجانی در دوره ی چهار ساله آینده مجلس را مطرح کرد. برخی دوستان پیشنهاد داده اند که حتی می شود یک سال عارف و یک سال لاریجانی بر مسند ریاست بنشینند اما به نظر من طرح این موضوع که ریاست مجلس نسبت به گذشته تغیر کند بسیار لازم است.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برای مجلس آینده با وزن کشی های جدیدش به رئیس جدیدی نیاز داریم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X