حادثه خان طومان/ واكنش ايران به تروريست‌هاي 'خان طومان' چگونه خواهد بود؟

در ادامه اين نوشتار آمده است: 'خان طومان' در جنوب غربي حلب در سوريه واقع شده است كه در فاصله 10 تا 15 كيلومتري جنوب اين شهر قرار دارد و به خاطر آن‌كه به اتوبان حلب، دمشق نزديك است اهميت استراتژيك دارد.
شهرك 'خان طومان' روز جمعه به اشغال گروه تروريستي «جبهه النصره» و هم پيمانانش درآمد. در اين گزارش‌ها آمده بود، تروريست‌هاي تكفيري از روز پنجشنبه حمله سنگيني به شهرك خان طومان شروع كردند كه اين حمله در ‌‌‌نهايت منجر به عقب نشيني نيروهاي مقاومت از اين شهرك شد كه موجب شهيد شدن تعدادي از نيروهاي ايراني شد.
در همين راستا الف، مصاحبه اي با شيخ الاسلام، معاون بين الملل مجلس شوراي اسلامي گرفته است كه به شرح زير است:
حسين شيخ الاسلام در گفتگو با خبرنگار الف، در مورد آخرين تحولات ميداني حلب و شهرك 'خان طومان' اظهار داشت: شهر حلب همواره پتانسيل پايتخت شدن را داشته است چراكه نقطه استراتژيك سوريه به شمار مي‌رود و همچنين خان‌طومان منطقه‌اي راهبردي در حاشيه جنوبي حلب بوده كه بر جاده حلب-دمشق مسلط است. اين جنگ در واقع مادر تمام جنگ‌ها است كه اگر اين منطقه از بين برود و تروريست‌ها بر آنجا مسلط شوند سوريه تجزيه خواهد شد.
وي تصريح كرد: شهرك خان‌طومان در طي اين مدت در دست نيروهاي دولتي بود اما تروريست‌ها از آتش‌بس سوءاستفاده كرده و با منفجر كردن همزمان دوازده كاميون اين منطقه را از بين بردند.
مشاور امور بين الملل رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه اين اقدامات تروريستي همواره از سوي كشورهاي غربي هدايت مي‌شود، گفت: آمريكا، عربستان سعودي و تركيه همواره به دنبال ايجاد تنش و فتنه در خاك سوريه هستند و با انتقال گروه‌هاي تروريستي از خاك تركيه به سوريه، سعي دارند تا بر سوريه تسلط پيدا كنند.
شيخ الاسلام ادامه داد: در حال حاضر معارضين سوري با حمايت‌هاي مالي و نظامي از سوي حكومت شاهنشاهي سعودي تغذيه مي‌شوند كه به دنبال جنايت و جنگ در سوريه هستند و آن‌ها فكر كردند كه اگر ميز ژنو را ترك كنند استفان دي ميستورا مذاكرات را متوقف مي‌كند كه اينگونه نشد لذا بعد از اين ماجرا سعي كردند كه به همكاري كشورهاي همپيمان خود ضربه سختي را به دولت و ارتش سوريه وارد كنند.
وي به طرح آمريكايي-عربستاني-تركيه‌اي عليه سوريه اشاره كرد و افزود: بعد از مذاكرات ژنو و ترك معارضين هم‌پيمانان عليه سوريه شكل گرفت و نيروهاي تروريستي شكست خورده با يكديگر بسيج شدند و با دريافت سلاح‌هاي جديد به خان طومان حمله كردند.
شيخ الاسلام خاطرنشان كرد: همانطور كه قبلاً گفتيم حركت مستشاري ايران، با جديت تمام پاسخ محكمي به تروريست‌هاي 'خان طومان' خواهد داد. جمهوري اسلامي ايران همواره تنها راه حل سوريه را راه حل سياسي مي‌داند و اعتقاد دارد كه بايد تنها از طريق مذاكرات براي سوريه تصميم گيري شود
مشاور امور بين الملل رئيس مجلس شوراي اسلامي تاكيد كرد: پس از اتفاقات خان طومان، تروريست‌ها براي ايجاد هراس و پنهان كردن شكست‌هاي خود يك جنگ رواني گسترده را با حمايت رسانه‌هاي سعودي آغاز كردند اما قطعاً نيروهاي مقاومت پاسخ محمكي را به اقدامات اخير تروريست‌ها در خان طومان خواهند داد.
وي در پايان اضافه كرد: مردم سوريه نيز همواره خواهان آتش بس و راه حل سياسي در اين كشور هستند و قطعاً هيچ كشوري حق دخالت در اين منطقه را ندارد اما از سوي ديگر گروه‌هاي معارض به دنبال جنگ در سوريه هستند كه به دليل نداشتن پايگاه مردمي قطعاً با شكست مواجه خواهند شد.
*منبع: پايگاه خبري الف/21 ارديبهشت
** اول ** 1337

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حادثه خان طومان/ واكنش ايران به تروريست‌هاي 'خان طومان' چگونه خواهد بود؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X