خبرنگاران گلستاني در سامانه جامع رسانه ها ثبت نام كنند

به گزارش روز سه شنبه ايرنا از فرهنگ و ارشاد اسلامي گلستان، ايرج رمضاني افزود: امكان بارگذاري آثار در سامانه سمان به دليل مشكلاتي وجود ندارد، بر همين اساس نياز است فعالان حوزه رسانه براي ثبت نام و بارگذاري اسناد و مدارك حرفه اي خبرنگاري به نشاني www.e-rasaneh.ir مراجعه كنند.
وي با بيان اين كه سامانه با هدف ساماندهي خبرنگاران راه اندازي شده است، گفت: خبرنگاراني كه در اين حوزه به صورت مستمر فعاليت مي كنند با ساير افراد تفاوت خواهند داشت.
رمضاني ثبت نام در سامانه يادشده را الزامي بيان كرد و افزود: از اين پس انجام همه امور مربوط به نشريات اعم از مزايايي چون يارانه و بيمه از سوي اين سامانه انجام مي شود.
وي به مدارك ذخيره شده خبرنگاران درسايت سمان نيز اشاره كرد و گفت: افراد عضو شده در سايت سمان براي دسترسي به اسناد بارگذاري شده قبلي مي توانند تا پايان ارديبهشت ٩٥ مدارك و آثار خود را از سايت سمان به سامانه جامع رسانه هاي كشور انتقال دهند.
مسوول واحد مطبوعات اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي گلستان در توضيح شرايط عضويت در سامانه جامع رسانه هاي كشور، گفت: داشتن حداقل مدرك كارشناسي نياز عضويت در سايت است.
وي ادامه داد: براي افراد داراي مدرك كارداني ٢سال سابقه مفيد كار در مطبوعات و افراد داراي مدرك ديپلم نيازمند ٧سال سابقه كار هستند.
رمضاني تاكيد كرد: براي هر فرد جداي از سابقه كاري تائيديه اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي گلستان هم ضروري است.
وي در ادامه با بيان اين نكته كه از ١٨ ارديبهشت آگهي دولتي براي روزنامه ها از طريق سيستم ارسال مي شود، افزود: براساس تغييرات انجام شده هر فرد نمي تواند سرپرستي بيش از ٣ روزنامه را در استان داشته باشد.
رمضاني از تعيين ١٠ رتبه براي نشريات استاني، منطقه اي و سراسري نيز خبر داد و اضافه كرد: اين رتبه بندي بر اساس انتشار روزانه، هفتگي و ماهانه است.
به گفته وي گستره توزيع، ضريب كيفي، تعداد شمارگان و رنگ نشريه از ديگر مواردي بوده كه در تعيين رتبه حائز اهميت است.
1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خبرنگاران گلستاني در سامانه جامع رسانه ها ثبت نام كنند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X