سلام به جانبازان سرافراز وطنم- علي سالمي *

جانباز فردي است كه سرشار از ايثار و شهامت و مردانگي است و جانباز شدن يعني بيعت كردن با حضرت عباس(ع) ،‌ جانبازان شرافت و افتخار اين سرزمين هستند.
جانباز عضوي يا اعضاي بدن خود را در راه آرمان هاي مقدس داده تا حتي يك وجب از خاك اين كشور را ندهد، وي از جان، چشم ، گوش و دست و پاي خود مي گذرد.
جانباز يعني دست پنجه نرم كردن با موج گرفتگي و اعصاب و روان،
جانباز يعني تنفس با ماسك اكسيژن و دردهاي بي درمان گازهاي شيميايي و جانباز يعني حسرت خوردن از عقب ماندن از ياران شهيد.
جانباز هنوز در جنگ است و ياد و خاطرات تلخ و شيرين آن، كابوس ها و روياهايش را مي سازند.
جانباز زخم جنگ را ساده پذيرفته و تحمل مي كند اما تحمل زخم زبان و بي انصافي چون سهميه، رانت و حقوق برخي براي او، از زخم هاي جنگ سخت تر است.
جانباز كسي است كه صبر و تقوا دارد و ايمان و به كج فهمان جز سكوت جوابي نمي دهد.
وي فردي بي ادعاست كه نه ترحم مي خواهد و نه بر من، تو و او منتي مي گذارد،‌جانباز بنده صالح خدا و سراپا احترام است؛ احترام به دلاوري ها،‌ شرف و غيرت ، چشم هاي نابينا، قطع نخاع و دست و پايش.
احترام به نداشته هايي كه داشته است و داشته هاي جديدي نظير عصا، صندلي چرخ دار، كپسول اكسيژن، زخم بستر، زخم هاي آشكار و نهان و يك دنيا درد و كيسه هاي پراز آمپول و پماد و قرص هاي مسكن و خواب كه نداشته است.
روز جانباز فرصتي مغتنم است تا نسل امروز علاوه بر الگوگرفتن از رشادت ها و جانبازي هاي حضرت عباس(ع) ، درباره رويدادهاي دوران دفاع مقدس ، و دلاوري ها و شجاعت هاي جانبازان غيرتمند اين مرز و بوم به مطالعه بپردازند و درس ها و پيام هاي زندگي ساز را از متن آن تاريخ ماندگار استخراج كند.
- جانباز و رزمنده دوران دفاع مقدس

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سلام به جانبازان سرافراز وطنم- علي سالمي *» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X