ساخت سلول سوختی با الهام از کاکتوس

به گزارش خبرگزاری مهر، بر روی گیاه کاکتوس شکاف هایی وجود دارد که به هنگام شب باز می شوند تا رطوبت هوا را جذب کنند و در روز دوباره بسته می شوند تا رطوبتی را که در شب بدست آورده حفظ کنند.

از این رو محققین غشایی را تولید کرده اند که بازدهی سلول های سوختی را برای به حرکت درآوردن موتور وسایل نقلیه افزایش دهد.

بطور کل در خودروها تعامل پروتون با سلول های سوختی موجب می شود که این سلول ها بصورت هیدرات (بصورت مایع) برای تولید انرژی در خودرو باقی بمانند یعنی در این فرآیند رادیاتور و دیگر اجزا می بایستی درگیر شوند.

محققین دانشگاه CSIRO استرالیا به همراه محققین دانشگاه Hanyang کره جنوبی غشایی را تولید کرده اند که با سلول های سوختی احاطه شده است. زمانیکه آب توسط واکنش شیمیایی تولید می شود، سلول های سوختی بواسطه روزنه هایی که در آن تعبیه شده است، آب را جذب می کنند.

هنگامیکه شرایط داخل موتور از حالت رطوبت خارج می شود، روزنه های داخل سلول های سوختی بسته می شوند تا جلو تبخیر آب داخل سلول سوختی را بگیرند.

بکارگیری این سلول های سوختی در شرایط آب و هوایی گرم موجب افزایش توان اتومبیل می شود.

در حال حاضر یکی از مشکلات جدی برای استفاده از سلول های سوختی در خودروهای برقی عدم مدیریت آب و گرما در سلول های سوختی است که با این شیوه می توان این مانع بزرگ را بر طرف کرد. 

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ساخت سلول سوختی با الهام از کاکتوس» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-دانش منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X