لاریجانی خطاب به كوچك زاده: تذكر روش دارد؛ دكمه را فشار دهید

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، مهدی كوچك زاده نماینده تهران در جلسه علنی روز سه شنبه در هنگام بررسی طرح منع تبلیغات در ماهواره، ایستاده درخواست تذكر كرد.
این كار مدت زیادی طول كشید و علی لاریجانی رییس جلسه خطاب به وی گفت: سر جایتان بنشینید تا نوبتتان شود. تذكر روش دارد. باید دكمه را فشار دهید تا مسئول تذكر پس از در نوبت قرار گرفتن شما آن را اعلام كند.
پس از آن كوچك زاده اقدام به فریاد كرد كه من می خواهم تذكر دهم و لاریجانی خطاب به وی گفت كه در زمان نوبتتان تذكر خود را ایراد كنید.
كوچك زاده به سمت هیات رییسه رفت و با بذرپاش عضو هیات رییسه كه مسئول تذكرات بود، صحبت كرد و دوباره به جایگاه خود برگشت.
پس از تصویب طرح ممنوعیت تبلیغات در ماهواره، بذرپاش گفت كه دوستان تذكر دارند. لاریجانی گفت كه تذكراتشان را بفرمایند، بذرپاش از كوچك زاده خواست كه تذكر خود را بگوید.
كوچك زاده گفت: همانطور كه همه همكاران محترم در این صفحه نظاره می كنند از موقعی كه منع تبلیغات در ماهواره بود اسم من در ردیف تذكر دهندگان نفر اول است.
وی ادامه داد: در ارتباط با آن مساله واقعا تذكری داشتم. اسم آقای فولادگر نفر 8 است اما به آقای فولادگر اجازه داده شد كه تذكر خود را بگوید ولی به من اجازه ندادند. اعتراضی هم نبود.
نماینده مردم تهران گفت: اعتراض من به این است كه شما طبق ماده 18 سوگند خورده اید كه بی طرفی را رعایت كنید و مدعی هم نیستم كه شما به عمد این كار را كرده اید اما یك عرضی دارم شما رئیس یكی از سه قوه در جمهوری اسلامی هستید. شان این جایگاه ایجاب می كند كه ظالمانه كسی را تحقیر نكنید.
عضو جبهه پایداری خطاب به رئیس مجلس ادامه داد: شما از تریبونی كه در اختیارتان است و پس از سخنان من نیز در اختیارتان خواهد بود به من گفتید كه تذكر ضابطه دارد، دكمه دارد. الان یك مشت فاسد، من می گویم فاسد و مسوولیتش را هم می پذیرم و نفوذی در رسانه می نویسند، كوچك زاده فرق دكمه و تذكر را نمی داند.
وی خطاب به لاریجانی ادامه داد: شما كه یك آیت الله زاده و رئیس قوه هستید در جمهوری اسلامی باید بدانید اصل اداره در مجلس ضابطه دارد و ضابطه آن این است كه تبعیض قائل نشوید. شدید؟ ما گذشت كردیم چرا تحقیر می كنید؟ یعنی من فرق دكمه و ضابطه را نمی دانم؟ چرا از این تریبون كسانی كه فكر می كنید دستشان كوتاه است را تحقیر كرده و ظلم می كنید.
عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: ای كسانی كه می گویید چرا حرف نزدید؟ چرا موضع نگرفتید؟ و درباره فلان موضوع سكوت كردید؟ یكی از دلایلش همین است. رئیس قوه دوست ندارد كه ما حرف بزنیم و وقتی هم كه دوست داشته باشد ما را تحقیر می كند.
در این هنگام برخی از نمایندگان دو دو (مخالف) كردند.
كوچك زاده گفت: چه دو بگویید یا چهار، آقای لاریجانی این واقعیتی است كه نمی توانید كاری بكنید. من از علمایی كه شما را در قم نامزد كردند، سوال می كنم. این رویه اسلامی است؟ شما چرا بنده را از این تریبون تحقیر می كنید؟ اگر شهامت دارید عذرخواهی كنید و اگر نه، هیچ جوابی پذیرفته نیست.
لاریجانی خطاب به كوچك زاده و در پاسخ به تذكر كوچك زاده گفت: خودتان فرمودید جواب ما كافی نیست. پس جواب ما لازم نیست، من نفهمیدم كجای حرفم ایراد داشت.
در این هنگام كوچك زاده فریاد می زد كه شما ظلم كردید.
لاریجانی خطاب به وی گفت: انگار نمی خواهید بشنوید. من كه صبر كردم و شما هم حرف خود را زدید حالا تحقیر كجا است.
كوچك زاده همچنان فریاد می زد كه شما ظالم هستید و تحقیر می كنید.
لاریجانی خطاب به كوچك زاده گفت: تحقیر كدام است؟ مچكرم از این مراحمی كه شما دارید. معلوم نیست امروز حالتان چه طور است كه این قدر ناراحتید. من چیزی به شما نگفتم.
كوچك زاده همچنان فریاد می زد كه باید عذرخواهی كنید.
لاریجانی با ابراز تعجب خطاب به وی گفت: جالب است هر چه شما از دهنتان درمی آید می گویید و اگر كسی جوابتان را بدهد می گویید تحقیرتان كرده است. بفرمایید بنشینید آقای كوچك زاده اشكال شما این است.
وی ادامه داد: من برای شما خیلی متاسفم كه تحمل پاسخ را هم ندارید. شما مطلبی گفتید و من صبر كردم كه تمامی مطلب خود را بگویید و شما تقاضای تذكر داشتید.
رییس مجلس خطاب به كوچك زاده گفت: گوش می دهید یا نمی خواهید گوش كنید؟ مسئول تذكر آقای بذرپاش است.
كوچك زاده همچنان فریاد می زد و می گفت: بكش ولی تحقیر نكن.
لاریجانی خطاب به وی ادامه داد: وقتی آقای بذرپاش گفت آن موقع باید تذكر دهید.
رییس مجلس خطاب به كوچك زاده كه همچنان فریاد می زد، ادامه داد: انگار شما نمی خواهید حرف من را گوش دهید، مشكل شما این است. تقاضای تذكر كه مسئولش بذرپاش است و ممكن است آقای بذرپاش در این زمینه توضیحی داشته باشند. چه ربطی به من دارد؟
لاریجانی خطاب به كوچك زاده كه همچنان فریاد می زد، گفت: اجازه دهید بگویم انگار شما نمی خواهید بشنوید. شما تذكر بعدی می خواستید بدهید و به شما گفتم تذكر روش دارد و بلند شدید و مرتب داد زدید كه این كار درست نیست. من به شما گفتم روش دارد، كجایش تحقیر است؟ من به دوست و نماینده می گویم بلند نشوید و داد بزنید. تذكر روش دارد و دكمه دارد حالا شما می گویید به من گفتید فرق دكمه و روش را نمی دانم؟
وی افزود: خب دوست عزیز! اگر همه بلند شوند و داد بزنند آیا می شود مجلس را اداره كرد؟ این روش درست نیست. حداقل تا پایان این دوره روشتان را درست كنید.
رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: ببینید وقت جلسات را با چه چیزهایی می گیرند.
سیام**9103**9132**1429

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «لاریجانی خطاب به كوچك زاده: تذكر روش دارد؛ دكمه را فشار دهید» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X