نماينده گلستان در مجلس خبرگان: داعش و تكفيري ها اهل جمود فكري هستند

به گزارش روز سه شنبه ايرنا آيت الله سيدعبدالهادي حسيني شاهرودي در آيين پاياني نخستين نشست كنفرانس بين المللي علوم ديني و مبارزه با افراطي گري در گرگان با بيان اين كه انكاركنندگان مكتب عقل، حقايقي عقلي را نيز منكر هستند، افزود: عقل حركتي را در جهان اسلام به وجود آورد، اما گروه‎ هاي تكفيري عقل را انكار مي‎ كنند و براي آن ارزش قائل نمي ‎شوند و از نظر آنها عقل در جايگاه شايسته‎ اي قرار ندارد.
وي با اشاره به اين كه هر كسي اصول عقلي را انكار كند، تكفيري و وهابي است، تصريح كرد: فقها و علماي اسلام به جز تكفيري ‎ها، سلفي ‎ها و داعشي ‎ها، اكثرا قائل به عقل هستند و مذهب عقل را قبول دارند.
به گفته وي، علماي شيعه بطور يك جا و هماهنگ قائل به مذهب عقلي هستند و علماي اهل سنت به ويژه اهل مذهب حنفي براي آن جايگاه اساسي قائل هستند.
مدير حوزه علميه اهل ‎سنت قره‎ تپه بندرتركمن نيز با بيان اين كه اتحاد و همدلي نويدبخش حركت‎هاي رو به جلو است، گفت: استان گلستان امروز مي تواند الگوي وحدت عملي نه تنها در كشور، بلكه براي دنياي اسلام باشد.
عبدالجبار آخوند ميرابي افزود: اتحاد و همدلي در پيشرفت جامعه موثر است و طلاب حوزه‎ هاي علميه در وحدت‎آفريني حرف براي گفتن مي توانند داشته باشند.
وي اضافه كرد: علوم ديني براي جلوگيري از افراط گرايي و تفرقه همانند نقشه راه است و وحدت اسلامي به طور عملي در تقابل با افراط گرايي است.
آخوند ميرابي با بيان اين كه خداوند براي تحقق وحدت اسلامي ابزارهاي مختلف براي ما فراهم كرده است، ادامه داد: برگزاري چنين كنفرانس ‎هايي در برچيده شدن افراط گرايي و ايجاد اتحاد عملي موثر است.
وي همچنين تاكيد كرد: مردم استان گلستان به ويژه تركمن ‎ها ارادت خود را به انقلاب اسلامي، امام راحل و رهبر معظم انقلاب ثابت كرده اند و جلوي هرگونه تفرقه و اختلاف، مقاومت و ايستادگي كرده اند.
نخستين نشست كنفرانس بين المللي علوم ديني و مبارزه با افراطي گري روز دوشنبه با حضور مقامات ارشد كشوري و استاني از سوي دانشگاه پيام نور گلستان برگزار شد.
3014/1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نماينده گلستان در مجلس خبرگان: داعش و تكفيري ها اهل جمود فكري هستند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X