بازگشت دوباره طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو به كمیسیون آموزش

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان در ادامه جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی به بررسی جزئیات طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی كشور پرداختند.
علی لاریجانی رییس مجلس گفت: این طرح ابهاماتی دارد كه باید در كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برطرف شود و این گونه نمی توان طرح را تصویب كرد.
در ماده واحده این طرح آمده است: بند الف ماده یك قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها به شرح ذیل اصلاح می شود:
الف) سابقه تحصیلی، نمرات تعدادی از دروس دوره متوسط، دوم و پیش دانشگاهی است كه امتحانات آن مطابق اصول سنجش و اندازه گیری توسط وزارت آموزش و پرورش به صورت سراسری، نهایی و استاندارد مطابق مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش برگزار شده و به تدریج تعداد دروس مرتبط در هر گروه آزمایشی به كل ادوار فوق الذكر تعمیم می یابد.
همچنین در بخشی از ماده واحده این طرح آمده است: وزارت آموزش و پرورش موظف است تمهدیات لازم را برای جبران سوابق تحصیلی دانش آموزان و افزایش سطح حفاظت و استاندارد اجرای آزمون در راستای رعایت عدالت آموزشی فراهم آورد. استنكاف از اجرای این تبصره تخلف محسوب و متخلف به هیات رسیدگی به تخلفات اداری كارمندان ارجاع می شود. تاثیر سوابق تحصیلی برای سال 95 به صورت مثبت خواهد بود.
برخی از نمایندگان معتقد بودند كه ممكن است بررسی این طرح به مجلس نهم نرسد كه علی لاریجانی رییس مجلس معتقد بود اگر به سرعت ایرادات طرح در كمیسیون آموزش و تحقیقات برطرف شود می توانیم آن را در مجلس نهم بررسی كنیم.
در نهایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی با 124 رای موافق، 43 رای مخالف، 5 رای ممتنع از 218 نماینده حاضر برای دومین بار این طرح را به كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارجاع دادند.
سیام**9121**9132**1429

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازگشت دوباره طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو به كمیسیون آموزش» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X