رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تهران : ماموریت جدید بانک کشاورزی برای توسعه کشت گلخانه ای به رشد صادرات کمک می کند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش  انتخاب ،کاوه زرگران، رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تهران ضمن بیان مطلب فوق در پاسخ به این پرسش که یکی از ماموریت های بانک کشاورزی به عنوان بانک عامل در این بخش پرداخت تسهیلات به منظور توسعه کشت های گلخانه ای  است  به خبرنگار ما اذعان دارد که کشور ما یکی از مناطق نیمه خشک به شمار می رود و منابع آبی در شرایط خاصی قرار دارد و طبیعتا توسعه بخش کشت گلخانه ای سیاست مناسبی است که می تواند به افزایش بهره وری در بخش کشاورزی کمک کند .
وی با بیان اینکه اتخاذ چنین سیاست هایی در بخش کشاورزی های مختلف بسیار کارآمد است عنوان می کند که ایجاد مزیت صادراتی یکی دیگر از پیامدهای توسعه کشت محصولات گلخانه ای است . وی به آمارهای صادراتی در سال های 93 و 94 اشاره دارد و عنوان می کند که آمار صادرات صنایع غذایی در سال 94 نسبت به سال 93 در بخش های مختلف با کاهش رو به رو بوده است بنابراین ایجاد چنین فرصت هایی در بخش کشاورزی می تواند سبب ایجاد ارزش افزوده شود .
زرگران با بیان اینکه توسعه کشت محصولات گلخانه ای ابتدای مسیر صادراتی است عنوان می کند که در این زنجیره تا مصرف کننده نهایی باید صنایع تبدیلی و سایر صنایع مرتبط نیز قرار گیرند و با تشکیل کنسرسیوم های صادراتی و رسیدن محصول به بازار مصرف در زمینه کمک به افزایش صادرات و توانمند سازی تولیدکنندگان در یک زنجیره کامل تلاش کنیم.
وی اذعان دارد که فاصله معناداری در بخش کشاورزی کشور ما با بخش کشاورزی روز دنیا وجود دارد و تزریق منابع پولی می تواند به پویایی هرچه بیشتر این بخش کمک کند .
وی حرکت بخش صنایع تبدیلی غذایی را سبب پویایی بخش کشاورزی عنوان می کند و اذعان دارد که کمبود منابع در بخش کشاورزی در سال های گذشته سبب شده است که بهره وری لازم در این بخش را شاهد نباشیم و امیدواریم با تزریق منابع مناسب فاصله خود را با دنیا کاهش دهیم.
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تهران انتظارات بخش خصوصی از بانک کشاورزی را در قالب تخصیص منابع مناسب عنوان می کند.

[ منبع این خبر سایت انتخاب-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تهران : ماموریت جدید بانک کشاورزی برای توسعه کشت گلخانه ای به رشد صادرات کمک می کند.» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت انتخاب-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X