شهرداری تهران برای کنترل جمعیت مگس سفید اقدام کند

محمد حقانی درخصوص اقدام شهرداری برای رنگ آمیزی برخی درختان در خیابان های مرکزی شهر تهران به خبرنگار مهر گفت: شهرداری تهران در اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با شیوع مگس سفید و حشراتی از این دست نسبت به گندزدایی و جلوگیری از هجوم حشرات اقدام کرده و در مراکز شهر که این حشرات بیشتر مشاهده می شوند، درختان را نمونه گذاری کرده است.

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران افزود: لارو برخی حشرات از دل خاک به پوست درختان و پس از آن به برگ درختان نفوذ می کند و موجب بیماری درخت می شود. بنابراین شهرداری برای مقابله با آفاتی همچون مگس های سفید ورود کرده تا از شیوع این حشرات جلوگیری شود.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه مسئولیت حفاظت از درختان بر عهده شهرداری است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تخم ‌گذاری این حشرات بسیار بالا و قدرت تکثیر زیادی دارند، بنابراین مسئولیت مقابله با آفات و حشرات درختان نیز بر عهده شهرداری است و باید برای کنترل جمعیت آفات درختان اقدامات پیشگیرانه را انجام دهد.

وی یادآور شد: البته شهرداری تاکنون تلاش کرده با اجرای شیوه هایی همچون آب شویی با صابون یا نصب ورقه های زردرنگ در حریم درختان، از هجوم این حشرات به فضای شهر جلوگیری کند اما این اقدامات موثر نبوده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شهرداری تهران برای کنترل جمعیت مگس سفید اقدام کند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X