تجاري سازي ايده‌هاي فناورانه با حضور صاحبان صنعت و سرمايه

به گزارش روز سه شنبه گروه علمي ايرنا از دانشگاه صنعتي اميركبير، امير رضواني مسئول برگزاري ايده بازار اين دانشگاه، ايده بازار را رويدادي خلاقانه و بومي دانست كه بر اساس الگو برداري از مدل‌هاي بين المللي در عرصه ايجاد كسب و كار و خلاقيت پايه‌ريزي شده است.
وي هدف از برگزاري اين رويداد را ايجاد ارتباط نزديك بين ايده‌پرداز و سرمايه‌گذار و همچنين خلق ثروت فناوارانه عنوان كرد.
رضواني با اشاره به برگزاري رويدادهاي ايده بازار در دانشگاه صنعتي اميركبير يادآور شد: تاكنون سه دوره رويداد عمومي و 12 دوره رويداد تخصصي در داخل و خارج ار دانشگاه صنعتي اميركبير برگزار شده است.
وي، تجاري سازي و جذب سرمايه‌گذار براي هفت طرح از طرح‌هاي ارسالي به ايده‌بازار را از دستاوردهاي اين رويدادها برشمرد.
به گفته رضواني، بر اساس تجارب به دست آمده از رويدادهاي پيشين، چهارمين دوره رويداد ايده بازار عمومي 9 خردادماه سال جاري در دانشگاه صنعتي اميركبير برگزار خواهد شد.
وي با تاكيد بر اين كه تمام ايده‌هايي كه به كارآفريني مرتبط با‌شند، مي‌توانند در اين رويداد شركت كنند، افزود: ايده‌هايي كه نوآورانه و قابل اجرا و داراي يك طرح تجاري كسب و كار اوليه باشند، احتمال موفقيت بيشتري را در اين رويداد دارند.
رضواني گفت: در اين دوره ايده ها با پاسخ به اين سوال ارايه مي شوند كه 'ايده شما براي راه اندازي يك كسب و كار سودآور و پايدار با اين ويژگي‌ها كه كسب‌و‌كار دانش بنيان ايجاد كند، در مدت 2 سال سرمايه اوليه بازگردد و در سال سوم حداقل 20‌ ميليارد ريال گردش مالي با حاشيه سود مناسب ايجاد كند، چيست؟'
وي يادآور شد: صاحبان ايده در روز برگزاري رويداد بايد ايده‌هاي خود را در حضور سرمايه گذاران و صاحبان صنعت و اختراعات ارائه كنند و آنها را به فروش برسانند.
رضواني با بيان اينكه پس از انجام داوري‌ها تعداد 21 طرح براي مرحله نهايي انتخاب شده اند، افزود: صاحبان اين ايده‌ها بايد به صورت شفاهي در حضور صاحبان صنعت و سرمايه از ايده‌هاي خود به منظور تجاري سازي دفاع كنند.
علمي (1)** 9340**1834

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تجاري سازي ايده‌هاي فناورانه با حضور صاحبان صنعت و سرمايه» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X