تلاش شهرداری ژاپن برای متوازن کردن کار و زندگی

شهرداران 20 شهر ژاپن در تلاش برای تنظیم بیانیه مشترکی هستند که آنها را متعهد می‌کند به کارمندان دولت برای برقراری تعادل بین کار و مراقبت از فرزندانشان کمک کنند.

به گزارش سرویس شهری ایسنا، شهرداران 20 شهر اصلی ژاپن قصد دارند اقداماتی را در نظر گیرند که بر اساس آن محیط های کاری در جهت حمایت از ایجاد تعادل بین کار و زندگیِ کارمندان اداره شوند.

بر همین اساس دولت ژاپن کارمندان مرد را تشویق کرده که از مرخصی مراقبت از کودکان استفاده کنند تا در عین حال که شرایط لازم برای فعالیت و اشتغال زنان افزایش می‌یابد از کاهش نرخ تولد نیز جلوگیری شود. همچنین برنامه‌ریزی شده تا آمار کارمندان مردی که برای مراقبت از کودکان خود به مرخصی می‌روند تا سال 2020 به 13 درصد برسد در حالی که این رقم در حال حاضر در ادارات مختلف این کشور بین 3.1 تا 1.5 درصد است.

برای تحقق این هدف لازم است فضای کار برای پدران بهبود پیدا کند و اقداماتی برای مقابله با شرکت‌هایی که کارمندان را مجبور می‌کنند ساعت‌های طولانی و بدون مزد اضافه کاری کنند در نظر بگیرند.

به گزارش ژاپن تایمز، برای مقابله با این چالش شهرداران 20 شهر ژاپن به دنبال آن هستند تا با یکدیگر همکاری کرده و کسب و کارهای فعال در شهرستان را به اعمال اصلاحات فوق تشویق کنند. همچنین قصد دارند به توافقی برسند تا کارمندان مرد از مرخصی برای مراقبت از فرزندانشان استفاده کنند.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تلاش شهرداری ژاپن برای متوازن کردن کار و زندگی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X