دولت يازدهم با نگرشي جديد از ظرفيت سمن ها استفاده مي كند

به گزارش خبرنگار ايرنا، يونس رنجكش شامگاه دوشنبه در دوره دانش افزايي و ارتقاء مهارت اعضاء منتخب سازمان هاي مردم نهاد جوانان سراسر كشور در بندرانزلي اظهار كرد: در دنياي امروز، سمن ها بعنوان ياري رسان و ياري دهنده در جامعه مدني محسوب شده و دولت ها از سازمان هاي مردم نهاد در مسير دستيابي به اهداف و برنامه هاي خود بهره مند مي شوند.
وي با تاكيد بر اينكه در جهان امروزي براي ارتقاء روابط ديپلماسي از سمن ها استفاده مي شود، افزود: با وجود عقب ماندگي كشورمان در بهره مندي از اين امتياز در چند سال گذشته، دولت تدبير و اميد با نگرشي جديد درصدد استفاده از اين ظرفيت در روابط بين المللي است.
رنجكش به اقدامات سازمان هاي مردم نهاد در زمينه كمك هاي بشردوستانه در عرصه هاي مختلف ملي و بين المللي و تاثير آن بر افكار عمومي اشاره و تصريح كرد: ايران نيز با حضوري داوطلبانه در عرصه هاي مختلف، نقش تاثيرگذار خود را به نمايش گذاشته اما دولت درصدد پررنگ كردن اين نقش از طريق سازماندهي سمن هاست.
وي با تاكيد بر افزايش توانمندي سمن ها براي حضوري اثربخش در عرصه ديپلماسي بين المللي افزود: بالغ بر 300تشكل مردم نهاد در گيلان فعال بوده و با توجه به رفتارهاي دولت تدبير و اميد در راستاي اعتمادسازي، شاهد رشد متقاضيان حضور در اين عرصه هستيم.
وي همچنين به ثبت 20تشكل مردم نهاد در سال جاري و در حوزه استانداري اشاره و اظهار كرد: اين اشتياق مردم نشان دهنده اعتماد آنها به دولت بوده و تلاش مي كنند در زمينه رفع نگراني و مشكلات و تكميل حوزه هاي مورد نياز فعال باشند.
رنجكش با تاكيد به اينكه دولت سازمان هاي مردم نهاد را هميار خود دانسته و آنها را مزاحم نمي داند، افزود: دولت تسهيل كننده روابط خود با مجموعه هايي است كه مي خواهند به صورت داوطلبانه فعاليت كنند و با افزايش اعتماد ، شاهد رشد و افزايش تاثيرگذاري آن خواهيم بود.

*سمن ها كاهنده مشكلات
مديركل ورزش و جوانان گيلان نيز در اين مراسم گفت: در پيشرفته ترين كشورها نيز سمن ها ركن اساسي و اثرگذار جامعه مدني هستند.
مسعود رهنما افزود: انديشه و عملكرد سمن ها مي تواند بخش عمده اي از مشكلات را كه رفع آنها به هر دليلي براي دولت امكان پذير نيست، كاهش دهند.
وي با تاكيد براينكه تركيب بدون ساختار ورزش و جوانان موجب آسيب رساندن به هر دو جناح شده، تصريح كرد: تشكل هاي مردم نهاد با حداقل امكانات ، بيشترين بازده را ارائه مي دهند.
رهنما نقش سمن ها را در پر رنگ كردن عملكرد دولت ها تاثيرگذار توصيف و خاطرنشان كرد: اميدواريم به حوزه جوانان، آن گونه كه لياقت و توقع دارند، توجه شود.
دوره دانش افزايي و ارتقاء مهارت اعضاء منتخب سازمان هاي مردم نهاد جوانان سراسر كشور با عنوان نقش سازمان هاي مردم نهاد و جوانان در عرصه فعاليت هاي بين المللي، دوشنبه شب در مجتمع رفاهي كارگران بندرانزلي افتتاح شد.
اين دومين دوره آموزشي برگزار شده در گيلان بوده و دوره اول آن، فروردين ماه سال جاري برگزار شده بود.
دومين دوره دانش افزايي و ارتقاء مهارت اعضاء منتخب سازمان هاي مردم نهاد جوانان سراسر كشور، به مدت سه روز ادامه دارد.
7471/6030/2007

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دولت يازدهم با نگرشي جديد از ظرفيت سمن ها استفاده مي كند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X