تصويب اجراي پنج سند ارتقاي بهداشت و سلامت در استان اردبيل

به گزارش ايرنا رئيس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني استان اردبيل سه شنبه در نخستين جلسه كارگروه سلامت و امنيت غذايي استان اردبيل مبارزه با بيماري هاي غيرواگير، بهبود كيفيت آب، بهبود تغذيه و امنيت غذايي، سلامت دهان و دندان و رفاه و منزلت سالمندان را عنوان هاي پنج سند ارتقاي سلامت و بهداشت جهت اجرا در استان اعلام كرد.
دكتر فرهاد پورفرضي گفت: سندهاي ارتقاي سلامت توسط شوراي عالي سلامت كشور تصويب شده است و اجراي آن شاخص هاي سلامت در جامعه را ارتقا خواهد داد.
وي افزود: برخي از اين سندها از سوي سازمان بهداشت جهاني ابلاغ شده است و از تعهدات بين المللي كشورمان محسوب مي شود و انتظار مي رود با همكاري دستگاه ها و كميته هاي تخصصي ذيربط، هدف هاي مورد نظر محقق شود.
طاهر شريفي معاون سياسي امنيتي استانداري اردبيل نيز در اين جلسه بر تشكيل كارگروه ها و كميته هاي تخصصي براي اجراي بهينه و نتيجه بخش سندهاي ارتقاي بهداشت و سلامت در اين استان تاكيد كرد.
وي همچنين آموزش توليدكنندگان ساندويج و فست فودها براي تهيه خوراكي هاي سالم و تعطيلي موقت مراكز عرضه آنها در صورت استفاده از روغن سوخته و مواد مضر را خواستار شد.
دكتر صادق حضرتي معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني استان اردبيل نيز در اين جلسه گفت: بيماري هاي غيرواگير به تدريج جاي بيماري هاي واگير را گرفته و 76 درصد بار بيماري ها را به خود اختصاص داده اند و طبق هدفگذاري اسناد ارتقاي سلامت در طول مدت ده سال اجراي سندها خطر مرگ ناشي از بيماري هاي غيرواگير به ميزان 25 درصد كاهش خواهد يافت.
7124/ 1257

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تصويب اجراي پنج سند ارتقاي بهداشت و سلامت در استان اردبيل» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X