مديركل مشاركت هاي اجتماعي وزارت ورزش: امسال 35ميلياردريال به سمن ها كمك مي شود

به گزارش ايرنا، رضا حجتي شامگاه دوشنبه در دوره دانش افزايي و ارتقاء مهارت اعضاء منتخب سازمان هاي مردم نهاد جوانان سراسر كشور در انزلي، با اشاره به نقش سازمان هاي مردم نهاد در جهت رفع معضلات اجتماعي اظهار كرد: عملكرد دولت در جهت اصلاح وضعيت كنوني سمن هاست.
وي با بيان اينكه سازمان هاي مردم نهاد به دنبال خير اجتماعي هستند، افزود: يكي از راه ها اين است كه دولت از طرح هاي خلاقانه فعالان مردم نهاد بهره بگيرد.
حجتي با تاكيد بر لزوم رفع فضاي بدبيني تحت تاثير موارد امنيتي نسبت به جوانان گفت: بايد تكليف اين موضوع روشن شود كه جوانان، فرصت تلقي مي شوند يا تهديد؟
وي افزود: اگر نگاه دولت به جوانان به عنوان فرصت تلقي نشده و از آن به تهديد ياد شود، فاصله اي بين سازمان هاي مردم نهاد و دولت تحت عنوان بي تفاوتي و طرد اجتماعي به وجود مي آيد.
وي با تاكيد بر اعتماد دولت به جوانان گفت: طرح نامه هاي جديد سمن ها از سوي وزارت ورزش و جوانان جمع آوري شده كه براساس نظر شوراي داوري، ميزان كمك به آنها مشخص مي شود.
حجتي با اشاره به لزوم ارتقاء دانش نظري و مهارت ادامه داد: در 31 استان كشور، 31 كارگاه با ظرفيت يكصد نفر و بصورت حضوري در اداره هاي كل استان ها برگزار مي شود.
وي مشاركت نهادمند را يكي از برنامه هاي وزارت ورزش و جوانان اعلام و اضافه كرد: سازمان يافتگي براساس سلسله مراتب و استمرار فعاليت سمن ها ، دو ويژگي نهادمندسازي فعاليت هاي آنهاست.
حجتي با بيان اينكه روحيه برون گرايي، خيرخواهي و ديگرخواهي بايد در افرادي كه اينگونه مشاركت ها را انتخاب مي كنند، وجود داشته باشد، گفت: رفتار غيرحزبي و ماهيت غيردولتي و غير سياسي بايد در عمكرد سمن ها رعايت شود.
وي با اشاره به وجود موانع جدي در مشاركت اجتماعي جوانان بيان كرد: سازمان هاي مردم نهاد مي توانند به نيابت از دولت، در عرصه هاي مختلف خدمت رساني كند.
دوره دانش افزايي و ارتقاء مهارت اعضاء منتخب سازمان هاي مردم نهاد جوانان سراسر كشور با عنوان نقش سازمان هاي مردم نهاد و جوانان در عرصه فعاليت هاي بين المللي، دوشنبه شب در مجتمع رفاهي كارگران بندرانزلي افتتاح شد.
اين دومين دوره آموزشي برگزار شده در گيلان بوده و دوره اول آن، فروردين ماه سال جاري برگزار شده بود.
دومين دوره دانش افزايي و ارتقاء مهارت اعضاء منتخب سازمان هاي مردم نهاد جوانان سراسر كشور، به مدت سه روز ادامه دارد.
7471/6030/2007

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مديركل مشاركت هاي اجتماعي وزارت ورزش: امسال 35ميلياردريال به سمن ها كمك مي شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X