بیش از 6 هزار نفر در شوراهای شهر و روستا آذربایجان شرقی عضو هستند

شورای شهر مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای آذربایجان شرقی گفت: ۶ هزار نفر در نهاد شوراهای اسلامی شهر و روستا در آذربایجان شرقی عضو هستند و ۹۹ درصد این اعضا شبانه روز برای رفع مشکلات مردم تلاش می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهر، مرتضی علیخانی در آیین معارفه شهردار جدید اهر اظهار داشت: دیدگاه‌های امام خمینی (ره) و تئوریسین‌های انقلاب اسلامی ایران برپایه این مطلب خلاصه شد که مردم باید در رأس امور قرار گیرد، همین فرمایش در قانون اساسی به عنوان، موجب تشکیل نهاد شوراهای اسلامی شهر و روستا شده است.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه هدف قانون اساسی محدود کردن شوراهای اسلامی شهر به شهرداری‌ها نیست، افزود: شوراهای اسلامی شهر بایستی مسائل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، هنری و تمامی مسائلی که به شهر ارتباط دارد وارد شده و با مردم مشورت کنند، مردم شورایی انتخاب نمی‌کنند که محدود به شهرداری باشد بلکه شوراهای شهر رابطین بین مردم هستند.

وی ادامه داد: اعضای شوراهای اسلامی باید به طور جدی به خواسته‌های و مشکلات مردم توجه داشته و برای رفع مشکلات شهری برنامه ارائه دهند نه اینکه تمامی تمرکز خود را صرف مدیریت شهرداری‌ها و دهیاری‌ها کنند.

علیخانی سپس گفت: در حال حاضر 6 هزار نفر عضو شوراهای اسلامی شهر و روستا در آذربایجان شرقی داریم و به صراحت می‌توان گفت که بالای 99 درصد اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا استان شبانه روز دغدغه مسائل و مشکلات مردم را شناسایی و برای رفع این مشکلات اقدام می‌کنند ولی متاسفانه برخی از شوراها نیز بر خلاف قانون حرکت می‌کنند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه برخی‌ها شوراهای اسلامی شهر را در برخی مناطق لکه دار کرده‌اند، اضافه کرد: نظام برای تکمیل نهاد مردم سالاری دینی هزینه پرداخت کرده و عده‌ای با مرتکب شدن به تخلفات لباس سفید شوراهای اسلامی را لکه دار کردند.

وی تصریح کرد: هیچ رهبری در روزهای سخت انقلاب اسلامی حاضر نمی‌شود بخشی از اختیارات و قدرت را به مردم واگذار کند اما رهبر کبیر انقلاب اسلامی این اختیارات تام را به مردم واگذار کرد ولی نه به عنوان مسئول اداری بلکه به عنوان یک ایرانی اگر بخواهیم مشکلات مردم و کشور را حل کنیم بایست در ابتدا نظام شورایی تقویت شود.

علیخانی با انتقاد از اینکه شهرستان اهر همچنان با مشکل دفع پسماندها گریبانگیر است، بیان کرد: چرا باید در شهر اهر شاهد مشکل پسماندها بوده و برای رفع این مشکل هزینه کنیم به این دلیل که بدنه جامعه این مسائل را هنوز به طور کامل درک نکرده، شورای اسلامی شهر اهر برای دفع و ریختن زباله‌ها در سطل آشغال فرهنگ سازی و هزینه کند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای آذربایجان شرقی در پایان خاطرنشان کرد: شهرداری‌ها از دولت پول نمی‌گیرند و منابع مالی شهرداری‌ها جهت زیباسازی شهری از طریق عوارضی که مردم پرداخت کرده تأمین می‌شود ولی برخی‌ها، عوارض پرداخت کرده به اموال شهری و مناظر زیباسازی شده خسارت وارد می‌کنند.

انتهای پیام / 

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیش از 6 هزار نفر در شوراهای شهر و روستا آذربایجان شرقی عضو هستند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X